kategoria: A1200
[#1] TF1260 problem z RAM
Od dawna mam TF1260, i nigdy z kartą nie było problemów, aż do dziś. Ubyło mi RAMu, zamiast 128 MB jest niecałe 40 MB. Sprawdziłem zamocowanie na złączu, to raczej nie to. Amiga przez ostatni czas nawet nie była dotykana, odpalam sporadycznie komputer. Co można byłoby sprawdzić?
[#2] Re: TF1260 problem z RAM

@szejk, post #1

uruchom AmigaTestKit ale z dyskietki a nie z poziomu systemu i tam sprawdź pamięć.
[#3] Re: TF1260 problem z RAM

@szejk, post #1

zobacz organoleptycznie czy xilinxy sie nie przegrzewaja, jeden jest od ram (tak sugeruje nazwa wsadu)

mi na 105mhz ujemnie chip pokazywalo :)
[#4] Re: TF1260 problem z RAM

@juen, post #3

Raczej nie przegrzanie, bo to już od samego zimnego startu tak się stało. A karta nie kręcona.
Skombinuję sobie ten program do testowania i zobaczę.
[#5] Re: TF1260 problem z RAM

@szejk, post #4

kiedys usmażylem niechcacy TF 1230 - to podobny objawy dostalem , procesor 030 byl widoczny ale ubylo ramu , w serwisie w Łodzi wymieniono mi kości ramu i problem sie rozwiązał.

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2023 11:42:39 przez fibi
[#6] Re: TF1260 problem z RAM

@fibi, post #5

usmażylem niechcacy TF 1230

?? w jaki sposób ??
[#7] Re: TF1260 problem z RAM

@Cezarykl, post #6

załozylem FPU do niewlsciwie przylutowanego gniazda w mobo a1200 = wywołałem zwarcie które uszkodzily ramy karty
[#8] Re: TF1260 problem z RAM

@fibi, post #7

No wiecie, tylko nic kompletnie nie modziłem w tej karcie i nawet procesor nie jest kręcony (czasem tylko na chwilę). Ostatnim razem było wszystko ok, ja wczoraj włączam i jest mniej Ram.
[#9] Re: TF1260 problem z RAM

@szejk, post #8

No to odpal ten test, moze jakiś badziew wrzuciłeś do ss lub wbstartup i ram znika.

Tu masz adfa: link
[#10] Re: TF1260 problem z RAM

@Mirq, post #9

Wystarczy odpalić Amigę bez s-s i komenda AVAIL sprawdzić dostępna pamięć.
1
[#11] Re: TF1260 problem z RAM

@Norbert, post #10





I wyszło mi to, czyli na pewno nie system, a pewnie uwalona kość pamięci na karcie. A możliwe że coś gdzieś na karcie nie łączy zimny lut itp?
[#12] Re: TF1260 problem z RAM

@szejk, post #11

Możliwe że złe lutowanie na kościach RAM albo buforach obok nich. Trzebaby kogoś obeznanego z lutownicą żeby to "zreflowował" i wykluczył winę lutowania.
1
[#13] Re: TF1260 problem z RAM

@alt_, post #12

Jak bylo dobrze to pewnie lut puscil
[#14] Re: TF1260 problem z RAM

@Kulamario, post #13

Jak bylo dobrze to pewnie lut puscil


Mam nadzieję, w wolnej chwili dokładnie się przyjrzę.
[#15] Re: TF1260 problem z RAM

@szejk, post #14

Możesz wiele nie zobaczyć, ja to bym odpalił lutownicę, napaźgał fluxu i jechał wszystko po kolei - RAM, bufory
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem