[#1] Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.
Witajcie.
Zmieniam nazwę katalogu, potem zmieniam nazwę ikony tego katalogu (automatycznie wyskakuje taka opcja). Czy jest gdzieś ustawienie w DOpusie, by zmiana nazwy ikonki robiła się automatycznie?
Pozdrawiam.
[#2] Re: Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.

@Kitech, post #1

Powiem ci ze nie pamietam ale dam ci link gdzie jest ostatnia instalka 4.16 i dokumentacja

http://dopus.free.fr/download.php

ja jestem po drugiej stronie barykady uzywam od zawsze FileMaster 2.2 i 3.1
2
[#3] Re: Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.

@Kitech, post #1

Zobacz czy masz zaznaczone w konfiguracji: Operation/Icons: "Perform all actions on icons as well".
1
[#4] Re: Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.

@Kitech, post #1

Manuale czytacie czasem...?



Ostatnia aktualizacja: 28.09.2023 07:39:46 przez Drakon
[#5] Re: Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.

@prz, post #3

Wielkie dzięki.
[#6] Re: Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.

@Drakon, post #4

Niestety za moich czasów w szkole uczono zupełnie innego języka niż angielski.
[#7] Re: Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.

@Kitech, post #6

Za moich też (rosyjski, niemiecki, francuski, łacina). Co nie przeszkadzało mi w nauczeniu się angielskiego ;) Problem ze zmianą nazw ikon miałeś w szkole czy wczoraj, bo nie rozumiem? ;)

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2023 13:00:42 przez Drakon
[#8] Re: Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.

@Drakon, post #7

Jakby wszyscy wszystko wiedzieli to niepotrzebne byłoby forum .
[#9] Re: Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.

@prz, post #8

Zgadza się. Nikt nie mówi, że jest inaczej.
[#10] Re: Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.

@prz, post #3

Witam, postanowiłem się podłączyć pod wątek z Opusem 4.16 ponieważ mam dziwny - przynajmniej dla mnie problem. Postanowiłem ułatwić sobie życie i żeby było kilka rzeczy dostępnych do uruchomienia bezpośrednio z Opusa podpiąłem pod przyciski dolnej części ekranu Opusa kilka programów. Wybrałem edycję przycisków i zrobiłem ścieżki dostępu do programów Unarc, DMS, ADF-blitzer i PackMaster, które mam na jednej z partycji. U mnie w przypadku Packmastera wygląda to tak: "DH2: PAK/PackMaster". Analogicznie zrobiłem z resztą programów, które po kliknięciu na ich przyciski bez problemu uruchamiają się na ekranie Opusa. Problem w tym, że PackMaster niestety nie. Po naciśnięciu przycisku na górnej belce Opusa na ułamek sekundy wyświetla się napis "PackMaster" i nic się nie dzieje. O co może chodzić?
[#11] Re: Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.

@luzik, post #10

Czegos brakuje najpewniej.
Wpisz z CLI:

DH2:pak/packmaster

i zobacz co sie wyswietli.
[#12] Re: Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.

@Don_Adan, post #11

Tak zrobiłem i przywitał mnie napis "Packmaster v.1.28 von Stefan Frank", poniżej "Usage: Pacmaster <Archive> , a jeszcze niżej kursor do wpisania tekstu. Jak zmusić Pacmastera do pokazania własnego ekranu w Opusie z przyciskami wyboru opcji? Może jest w Opusie jakaś opcja, którą trzeba "zaptaszkować" lub inne rozwiązanie?
[#13] Re: Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.

@luzik, post #12

Czyli to jest program, ktory wymaga parametru. Musisz go dopisac. Ja tam DOpusa nie uzywalem, ale zdaje sie ze jakies parametry w nawiasach sie podawalo. Sa tutaj eksperci to ci powiedza, co powinienes dodac.
[#14] Re: Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.

@luzik, post #12

Parametry w DOpus podaje się w nawiasie klamrowym. Do wykonania akcji na zaznaczonym w listerze pliku przez dany program podaje się parametr {f} za ścieżką do programu. Wówczas uruchomi się program (w Twoim przypadku PackMaster) I przeprowadzi domyślne działanie na zaznaczonym pliku. Może wymagać jeszcze dodatkowych parametrów. W Dopus jest help, który to ładnie objaśnia.
1
[#15] Re: Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.

@luzik, post #12

Nie pomogę Ci bo nie wiem jak ale tak przy okazji zasugeruję pobranie jakiegoś archiwum Magazynu Amiga, był w nim przez ileś tam numerów super poradnik do DOpusa, jak go sobie ustawiać, jak mapować coś pod przyciski, etc., polecam lekturę
[#16] Re: Zmiana nazwy katalogu pod DOpusem 4.16.

@mailman, post #14

Brawo ten Pan! Faktycznie wystarczyło wstawić tylko {f} i od razu okno Packmastera z wszystkimi przyciskami wyskoczyło na ekranie Opusa. Dzięki koledzy za pomocOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem