[#1] MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie
Witam,

Czy ktos z Was używa/używał emulatora Rolanda na PI - MT32-PI? Jak to się sprawuje? Zastanawiam się nad nabyciem tego urządzonka do Amigi i Pc-ta. Znacie może jakieś sprawdzone miejsce, gdzie kupię PI-Hat do tego projektu?
[#2] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@moulder, post #1

Też jestem ciekaw
[wyróżniony] [#3] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@moulder, post #1

Na tym filmie wszystko niby ładnie działa. Na pewno jest to tańsze rozwiązanie niż kupno Roland SC-55.

2
[#4] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@Ponki1986, post #3

Tak, widzialem ten filmik. Wyglada to dobrze, ale chcialem zapytac tutaj - moze ktos ma i uzywa. Chyba zaryzykuje i zamowie graty. Oryginalny Roland jest dosyc kosztowny.
[#5] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@moulder, post #4

Mi również się marzy SC-55 ale jest po za zasięgiem.
1
[#6] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@moulder, post #1

Ja używam. Zrobiłem samodzielnie.
Jestem zadowolony i mogę polecić.
2
[#7] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@Kwiatki, post #6

A byłbyś w stanie dla mnie sklecić samego midi-hata?
[#8] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@moulder, post #1

Tez uzywalem przez jakis czas. i chodzilo jak trzeba. Chyba kazdy kto lubi dosowe gry powienien sobie kupic.
1
[wyróżniony] [#9] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@moulder, post #1

Hej.
Pod PC jest emulator rodziny MT-32 - MUNT
Ściągasz emulator, romy i grasz. Jest wersja dos box z wzbudowanym muntem.
Widziałem mini PC zamienionego na maszynę midi w ten sposób i drugi PC wysyłał mu muzykę przez midi, ale samodzielnie przez emulator też zagra.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2023 14:45:24 przez Mikrobi
[#10] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@moulder, post #1

kiedyś mnie to zaciekawiło, czyli mając coś takiego można podłączyć takie emulowane MT-32 i coś tam plumkać sobie w Cubase bez dużej latencji, czy raczej tylko gierki?
[#11] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@Mikrobi, post #9

Tak wiem, ze sa emulatory pod pc. Potrzebuje jednak cos uniwersalnego co podlacze i pod Amige i pod PC i w przyszlosci moze inne sprzety. Stad wpadl mi w oko ten sprzetowy emulator.
[#12] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@moulder, post #11

Ja uzywam dreamface + dreamblastera s2

https://www.serdashop.com/DreamFace
https://www.serdashop.com/waveblaster
Robi to za uniwersalny odtwarzacz midi, mozesz podlaczyc do pc, amigi, atari st itp.
Ostatnio sie bawiłem na atari ste i nawet duzo gierek odgrywa dzwieki przez midi a nie przez fm
http://www.atarimania.com/list_games_atari-st-midi_midi_1_S_G.html
[wyróżniony] [#13] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@moulder, post #7

Tak. jestem w stanie cos takiego zrobic. Koszt okolo 200pln
1
[#14] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@Kwiatki, post #13

Napisałem priv.
[#15] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@druzil28, post #12

Jakby ktoś nosił się z zamiarem kupna Dreamblastera, to polecam nowy produkt od Przemka:
Sam-Wave
[#16] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@Drakon, post #15

Ja podłączyłem Amigę CDTV kablem MIDI->USB do PC z zainstalowanym MUNT-em. Kabel koszt ok 100zł .
[#17] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@Artur Jarosik, post #16

Ale ja nie o tym... ;)
[#18] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@Drakon, post #17

Spoko, tak tylko mówię, sam myślałem o kupnie Mt-32 Pi żeby kompa nie włączać.
1
[#19] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@Ponki1986, post #5

Ale MT-32 i Sound Canvas 55 to są dwa kompletnie różne światy. SC-55 jest nowszy od MT i ma większe możliwości (większa polifonia, lepsze próbki itd).

Na grzyba jest taki soft nazywa się VirtualMidiSynth firmy Cool Soft. Zapina się do tego sound fonty i w zasadzie ma się dowolny synth z lat 90-tych. Polecam załadować bank MT-32 a potem SC55 - duża różnica.

Żeby nie offtopić, to temat świetny. Stare dosowe gry brzmią na tym świetnie. Jednak jest zawsze jakieś ale. Otóż tytuł musi obsługiwać standard General Midi w opcjach muzyki. Muza do dooma była pisana na SC55 własnie i na tym syntezatorze brzmi super. W przypadku Amigi widzę moc w zastosowaniu takiego sprzętowego emu General Midi przy OctaMedzie albo Bars&Pipes - bo ten soft gadał po midi. Jeszcze jakby zamiast MT emulować Sound Canvasa to była by potęga.

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2023 13:53:02 przez Red_Bullet
[#20] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@Red_Bullet, post #19

Mam już wszystkie graty złożone z mt32-midi, ale nie mogę uzyskać dźwięku. Wszystkie pliki wgrane na karte sd, midi jest w trybie mt32, kabel podłączony pod serial port i nic.
- czy coś powinienem w grach ustawic ? Odpalam wszystko przez WHDLoad np kings Quest
- moze są gdzies ustawienia w Workbench, zeby serial port w tryb midi przełączyć?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2023 19:47:10 przez moulder
[#21] Re: MT32-PI czy ktos uzywa, pytanie o opinie

@moulder, post #20

Ok, temat nieaktualny. Juz dziala. Trzeba mieć odpowoednia wersje gry w whdload albo tooltypes edytować itd.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem