[#1] [mymenu] czy ktoś mógłby pomóc?
Jest sobie taki programik, nazywa się MyMenu. To taki protoplasta ToolsDeamona, tyle że pod OS 1.3. Ogólnie działa całkiem fajnie, ale ma dwa irytujące problemy/ograniczenia:

1. Menu "znika" jeśli uruchomimy z niego systemowe Preferences;
2. Menu nie potrafi uruchomić programu z parametrem do pliku, tak jak robi to np. ToolsDeamon ({f});

Czy ktoś zechciałby zerknąć w źródła i określić, czy da się to jakoś łatwo naprawić? Dla ochotników przygotowałem małą plikopartycję (50MB) z systemem i zainstalowanym MyMenu. Kod znajduje się w katalogu SYS:Temp

1
[#2] Re: [mymenu] czy ktoś mógłby pomóc?

@_arti, post #1

A nie dałoby się skryptów wywołać i tam przekazać parametrów?
[#3] Re: [mymenu] czy ktoś mógłby pomóc?

@alt_, post #2

Niestety. MyMenu musi jakoś "wiedzieć", że jakaś ikona jest zaznaczona, np. obrazek, by móc ją uruchomić z danym programem, np. przeglądarką.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2023 17:50:34 przez _arti
[#4] Re: [mymenu] czy ktoś mógłby pomóc?

@_arti, post #3

W 3.1 można przypisać do ikony skrypt i nadać ikonie odpowiedni typ. W 1.3 chyba też się to da zrobić. Nie wiem czy typu ikon nie zmieniałem pod 1.3.

P.S. Ładnie to wygląda.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2023 19:05:36 przez Rafał A-3000
1
[#5] Re: [mymenu] czy ktoś mógłby pomóc?

@_arti, post #1

Menu "znika" jeśli uruchomimy z niego systemowe Preferences;


Znika nawet jak Preferences uruchomi się w CLI.
Czyli sam program "zeruje" górne menu.
Ponowne uruchomienie MyMenu poprawia sytuację.
Więc w przypadku problematycznych programów (tu Preferences) należałoby uruchamiać je przez skrypty a na końcu którego będzie linijka MyMenu.
2
[#6] Re: [mymenu] czy ktoś mógłby pomóc?

@Norbert, post #5

Nice hack! :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem