[#1] CF od cloanto pre instaled os3.1 pytanie
Panowie,
Wyjaśnijcie mi proszę jak to dokładnie jest z tą kartą CF z amigastore na której jest pre-installed amiga os 3.1
https://amigastore.eu/en/300-workbench-31-cf-hard-disk-drive-by-cloanto.html

Co to dokładnie znaczy i jak to wówczas jest?
Przy pierwszym uruchonieniu zaczyna sie instalacja jak z dyskietek?
Jaki tam jest file system? Czy mozna w trakcie wybrać? Jak z partycjami? Co jeśli coś w trakcie pracy zepsuje i będe chciał system postawić od nowa? Czy jest jakis recovery że zeruje mi do instalacji?

Może to głupie ale fajnie by to wyglądało taka karta cf wraz z kickstartami 3.1 od nich. Czy ten kickstart 3.1 od cloanto jest taki sam jak ten zwykly 3.1?
[#2] Re: CF od cloanto pre instaled os3.1 pytanie

@Biegu86, post #1

Może to głupie, ale nie bardzo rozumiem, dlaczego nie skierujesz pytań tam gdzie trzeba, czyli do sprzedawcy.
[#3] Re: CF od cloanto pre instaled os3.1 pytanie

@Drakon, post #2

Sądziłem, że ktoś już to ma u siebie i będzie w stanie opowiedzieć doświadczenia z tym związane.
Sprzedawca swoją drogą z tego co widzę nie jest Polakiem i mogły by pojawić się nieścisłości w tłumaczeniu. Już choćby samo słowo pre-instaled nie jest dla mnie zupełnie zrozumiałe.
[#4] Re: CF od cloanto pre instaled os3.1 pytanie

@Biegu86, post #3

No stronie jest telefon, zakładam, że umieją tam w angielski. To chyba najszybsza i najbardziej pewna droga do zdobycia tej wiedzy.

+34 968 473 128
[#5] Re: CF od cloanto pre instaled os3.1 pytanie

@Biegu86, post #1

Ale przecież wszystko masz w opisie produktu... To karta z gotowym, zainstalowanym systemem 3.1 a dodatkowe programy masz wymienione w opisie. To nie jest jak Windows, że odpalasz i dopiero się coś instaluje, prosi o jakąś nazwę profilu, etc. Wkładasz do amigi, uruchamiasz ją i Ci się wczytuje system. Oczywiście musisz mieć kości kickstartu 3.1 w amidze ale to też masz napisane w opisie. A kopię karty możesz sobie zrobić na jakimś pc tylko musisz mieć adapter do kart CF.
A i nie wierzę (normalnie napisałbym "nie sądzę") aby ktoś z PPA kupował taką kartę, łatwiej taki system postawić na karcie CF na pececie w WinUAE i potem sobie kartę wpiąć do amigi.
Ostatecznie możesz zapytać sprzedawcę czy w przypadku uszkodzenia systemu na karcie, jest dostępna opcja ściągnięcia obrazu tej karty w ramach zakupu (choć tu raczej to Cloanto powinno znać odpowiedź na to pytanie a nie amigastore)

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2023 08:53:39 przez Madman
3
[#6] Re: CF od cloanto pre instaled os3.1 pytanie

@Biegu86, post #1

Tak jak koledzy piszą, to jest w pełni działający zainstalowany wb 3.1 na karcie cf. Wkladasz w a1200 i dziala. Rom 3.1 od cloanto może być oczywiście miłym dodatkiem, będzie pasował do kompletu. Jest to Kickstart 40.068 (Commodore Edition). Ale osobiscie polecam Rom 3.x ktory ma kilka fajnych poprawek. Sam używam tylko romow 3.x w Amigach w których mam wb 3.1/3.9.
[#7] Re: CF od cloanto pre instaled os3.1 pytanie

@Mokry, post #6

Tylko ciekawe czy kolega chcący kupić taką kartę wie, że powinna być wpięta w złącze IDE, za pomocą przejściówki, a nie w złącze PCMCIA też za pomocą innej przejściówki?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2023 10:34:49 przez Tomski
[#8] Re: CF od cloanto pre instaled os3.1 pytanie

@Tomski, post #7

Jeżeli nie wiedzial, to teraz już wie. W linku który podal do oferty na Amiga store jest opcja wyboru adaptera lub taśmy. Ja osobiście polecam ten 'trojkatny' (nie wiem czy oni go tam mają w ofercie, bo nie sprawdzałem) nasadzany bezpośrednio na złącze IDE. Brak taśmy jest dla mnie zaletą. To sa najlepsze adaptery jakie kiedykolwiek używałem w ami. Niestety trzeba zdemontować górny ekran żeby go założyć.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2023 11:14:52 przez Mokry
[#9] Re: CF od cloanto pre instaled os3.1 pytanie

@Tomski, post #7

wie, że powinna być wpięta w złącze IDE, za pomocą przejściówki, a nie w złącze PCMCIA też za pomocą innej przejściówki


Nie no, nie traktuj od razu ludzi jak idiotów nie potrafiących czytać (czy nawet wkleić tekstu do translatora)...



Ostatnia aktualizacja: 04.10.2023 11:35:07 przez Drakon
1
[#10] Re: CF od cloanto pre instaled os3.1 pytanie

@Tomski, post #7

Tak to oczywiście wiem. Miałem w a600 system os3.1 na karcie cf. Czyli ta karta to nic fajnego. Lepiej zawsze samemu pod siebie zainstalować. Myślałem że pre-instaled to tak jak z classic wb że podczas pierwszego użycia rozpoczynamy instalacje i wybieramy pewne kwestie pod siebie.
Tak wcześniej właśnie instalowałem wszystko pod winuae a następnie wpinałem w amige za pomocą adaptera kątowego, myślałem że to własnie będzie troszke inaczej.
Jedyne co w tej karcie zatem fajnego to naklejka z kodem licencji. Może dodadzą naklejkę na kartę jak kupię dyskietki ;)
[#11] Re: CF od cloanto pre instaled os3.1 pytanie

@Biegu86, post #10

Jak kupisz dyskietki to dodadzą naklejki na dyskietki :).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem