kategorie: A600, Sprzęt
[#1] A600 i karta CF na PCMCIA
Witam serdecznie.

Wiem, że już było i wiem, poszukać mam... Szukałem, było ale nie do końca to o co chcę zapytać.

Mam A600 z Kickstartem 37.350. Zainstalowałem na karcie CF na porcie IDE, WB 2.05 i chciałbym w oparciu o FAT95 i CF0 montować kartę CF (sformatowana pod FAT32) na PCMCIA aby wygodnie przerzucać pliki. Na A1200 karta działa ok. Problem leży w tym, że kick 2.0 to nie 3.0+++ a WB 2.05 nie wspiera DOSDrivers tylko starą mountlistę. Skomponowałem takową i nie działa niestety. Wywala requester "No disk present in device cf0:". Jak ustrojstwo postawić na WB2.05 z kickiem 2.0? Ma ktoś jakieś pomysły? Ktoś próbował?

Jak zawsze wielkie dzięki za pomoc.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2023 22:03:52 przez zilog
[#2] Re: A600 i karta CF na PCMCIA

@zilog, post #1

A to nie lepiej zainstalować, w miejsce 2.05 workbencha 2.1?
Na 2.1 chyba powinno lepiej działać.
[#3] Re: A600 i karta CF na PCMCIA

@zilog, post #1

Ma ktoś jakieś pomysły? Ktoś próbował?

zdaje się 1 linijka jest nadmiarowa pod wb2

oto moja mounlista:

cf0:
FileSystem = l:fat95
Device = compactflash.device
Unit = 0
Flags = 0
LowCyl = 0
HighCyl = 0
Surfaces = 1
BlocksPerTrack = 1
BlockSize = 512
Buffers = 200
BufMemType = 1
BootPri = 0
Stacksize = 4096
Priority = 5
GlobVec = -1
DosType = 0x46415401
Mount = 1
Activate = 1


Ostatnia aktualizacja: 05.10.2023 22:41:25 przez Cezarykl
[#4] Re: A600 i karta CF na PCMCIA

@zilog, post #1

Czy w ogóle A600 widzi czytnik i kartę CF w PCMCIA?
Wygraj kic3.1 programowo i sprawdź działanie czytnika
[#5] Re: A600 i karta CF na PCMCIA

@Cezarykl, post #3

Działa. Dzięki chłopy.
Zostanę przy WB 2.05. Jest to konfig z mojego dzieciństwa. Jest to jedna z moich trzech Amig. Pozostałe dwie, mają odpowiednio Kickstarty 3.2 i 3.1 i są dość mocno rozbudowane, aczkolwiek w ramach ich oryginalnych obudów (A1200 + TF1260 128MB FAST RAM + drukarka + DF1 + Indivision AGA MK2 + podtrzymywanie bateryjne na port zegara + 2 x CF 4GB + 1 x klasyczny HDD 30GB na porcie TF1260; A500+ z TF536 64MB FAST RAM i kartą CF 4 GB wewnątrz obudowy). Ta Amiga 600 zostanie z softem w wersjach zbliżonych do epoki. Konfig: Kickstart 37.350, WB 2.05, Karta CF 4GB na IDE, 2MB Chip RAM.


Ostatnia aktualizacja: 06.10.2023 08:02:31 przez zilog
[#6] Re: A600 i karta CF na PCMCIA

@zilog, post #5

Fast ram sobie chociaż pstryknij na procesor.
[#7] Re: A600 i karta CF na PCMCIA

@Mokry, post #6

Nie ma takiej potrzeby.
[#8] Re: A600 i karta CF na PCMCIA

@zilog, post #7

Fastram dobry, można sobie pograć w gry z WHDLoad :). Chociaż ostatnio jestem zwolennikiem odpalania gier z Goteka, którego gorąco polecam. Z Fastramem Settlersi mają muzyczkę i działa kampania ;).
[#9] Re: A600 i karta CF na PCMCIA

@bfgmatik, post #8

Poza tym ami robi się że dwa razy szybsza niż z gołym prockiem.
[#10] Re: A600 i karta CF na PCMCIA

@zilog, post #5

Działa. Dzięki chłopy.
Zostanę przy WB 2.05.


no to podziel się tym, dlaczego i jak działa :)
[#11] Re: A600 i karta CF na PCMCIA

@Cezarykl, post #10

Przy WB2.05/kick37.350 zainstalować sterowniki Fat95 i CF0/cardfile.device trzeba ręcznie (nie działa installer), kopiując cardile.device, do devs, handlery z L do L, komendy z C do C. Następnie modyfikujemy systemową mountlistę z katalogu devs (devs/mountlist), dodając zawartość MS0 i CF0, tak jak jest w oddzielnych plikach, do mountlisty. Każdy wpis poprzedzamy etykietą i dwukropkiem, dokładnie tak jak opisał Cezary kilka postów wstecz, a zakańczamy hash tagiem #:

cf0:
FileSystem = l:fat95
Device = compactflash.device
Unit = 0
Flags = 0
LowCyl = 0
HighCyl = 0
Surfaces = 1
BlocksPerTrack = 1
BlockSize = 512
Buffers = 200
BufMemType = 1
BootPri = 0
Stacksize = 4096
Priority = 5
GlobVec = -1
DosType = 0x46415401
Mount = 1
Activate = 1
#

Powyższe to CF0, ale poptrzebny jest też MS0, który analogicznie do powyższego kopiujemy.
Na koniec w user-startup umieścić komendę "mount cf0:"
Karta zamontuje się automatycznie po włożeniu jej do gniazda PCMCIA i pierwszym odwołaniu się do CF0:.

Jeśli ktoś sobie życzy, później mogę wkleić moją mountlistę.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2023 14:09:32 przez zilog
[#12] Re: A600 i karta CF na PCMCIA

@Mokry, post #9

Pisałem , że to jedna z moich trzech Amig. Pozostałe dwie mają aż nadto fastu i ta jedna nie musi go mieć.

Bardziej wymagające gry WHDLoad można uruchamiać z poziomu bez startup-sequence, albo umieścić małą komendę na początku s-s, która, gdy będzie naciśnięty LMB lub RMB, podczas startu systemu, uruchomi loader WHDLoad zamiast WB. Zapomniałem jak się ten loader nazywa, "Tiny Launcher" chyba, ale jest przynajmniej jeden program do uruchamiania, który bardzo ładnie wskakuje zamiast WB i można klawiaturą lub joystickiem wybierać gry WHDLoad do uruchomienia, wybierając je z przygotowanej wcześniej listy. Coś jak iGame, ale wcale nie trzeba do tego celu odpalać WB a wtedy 2MB Chip RAM wystarczą w zupełności chyba do każdej z gier ECS/68000 pod WHDLoad.
Odpalanie bez S-S na A600 ze stockowym procem MC 68000 ma tym bardziej sens, że i tak nie można z takiej gry wyjść, jak ją już odpalisz. Jest to możliwe dopiero od MC68010. Więc A600 nie rozbudowana o kartę turbo, nie jest systemem marzeń do WHDLoad. No ale jest mała, zgrabna i ładna i ...jest .


Ostatnia aktualizacja: 06.10.2023 14:23:43 przez zilog
[#13] Re: A600 i karta CF na PCMCIA

@zilog, post #11

CF0/cardfile.device


a co to jest ?
[#14] Re: A600 i karta CF na PCMCIA

@zilog, post #12

Odpalanie bez S-S na A600 ze stockowym procem MC 68000 ma tym bardziej sens, że i tak nie można z takiej gry wyjść, jak ją już odpalisz. Jest to możliwe dopiero od MC68010. Więc A600 nie rozbudowana o kartę turbo, nie jest systemem marzeń do WHDLoad. No ale jest mała, zgrabna i ładna i ...jest .

To się już zmienia.
Wystarczy 68000.
Przykład.
[#15] Re: A600 i karta CF na PCMCIA

@Cezarykl, post #13

Przepraszam. Chodziło mi oczywiście o compactflash.device.
[#16] Re: A600 i karta CF na PCMCIA

@Norbert, post #14

Ok. Dobrze wiedzieć i na pewno jest to działanie na plus, ale tak długo jak nie dotyczy wszystkich tytułów dostępnych pod WHDLoad, niewiele zmienia. Jedna jaskółka nie czyni wiosny niestety.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem