kategoria: A1200
[#1] Amiga 1200 ,kickstart 3.9 i problemy z Workbenchem
Witam.
Wpadla mi w rece Amiga 1200 z przelacznikiem kickstartow 3.0-3.9 i zainstalowana karta CF 32 gb pod wyzszy kickstart.
Fajnie miec 32 gb karte w Amisi ale...
Koles ktory mi to sprzedal zrobil ogolny syf.
Mam gola 1200-tke z 8 mb ramu i po starcie systemu mam ok.8 mb ram (razem z chip-ramem).\
Zainstalowany jest bodaj MCP czy jakis inny syf dzialajacy w tle.
Pomyslalem ,ze odpale instalke Workbencha 3.1 i bedzie po temacie - w innej Amidze mi sie to udalo i upiekszony system zrobil sie prostszy i z wieksza iloscia pamieci ale przy probie odpalenia z dyskietki instalki Workbencha 3.1 po chwili jest komunikat ,ze cos mu nie pasuje "RAMLIB , Program failed (error #8000000B).
Jak przelacze na nizszy kickstart (3.0) to moge zrobic instalke.

Nie wiem czy jak sformatuje pod 3.0 partycje startowa to czy sie komp odpali z hd czy znowu bedzie jakis blad (na pozostalych partycjach mam programy i nic nie chce z nimi robic by inch nie stracic)

Najlogiczniejszym rozwiazaniem byloby zainstalowanie Workbencha wersja 45.5 (ktora jest zainstalowana) ale chce to zrobic by pozbyc sie tych dodatkowych p****** ze startup-sequence a niestety nie jestem dobry w edycji startup-sequence wiec chce zrobic normalna instalke.
Moze mi ktos pomoc w tym problemie ? Gdzie moglbym instalke Workbencha sciagnac by zainstalowac ja z dyskietek (mam gotka wiec moga byc adfy)?
Albo jakas inna instalke byleby ruszyla z dyskietki. PRzez to co ten koles tam zainstalowal komputer nie jest stabilny - niektore programy dziwnie sie zachowuja.

Pozdrawiam
[#2] Re: Amiga 1200 ,kickstart 3.9 i problemy z Workbenchem

@Jasiu1976, post #1

Kickstart 3.9?
[#3] Re: Amiga 1200 ,kickstart 3.9 i problemy z Workbenchem

@Hubez, post #2

Kickstart v.45.57
[#4] Re: Amiga 1200 ,kickstart 3.9 i problemy z Workbenchem

@Jasiu1976, post #3

Wyczyść kartę pamięci, postaw system pod Winuae nowy i zaaplikuj do Amigi.
[#5] Re: Amiga 1200 ,kickstart 3.9 i problemy z Workbenchem

@Hubez, post #4

Mam adapter ale nie sadze bym byl w stanie sam przez UAE to zrobic....

Powiedzmy,ze jestem cieniasem :)
[#6] Re: Amiga 1200 ,kickstart 3.9 i problemy z Workbenchem

@Jasiu1976, post #5

Jak jesteś cieniasem to pozostaje ci tylko WB3.9 który ma wbudowaną obsługę dysków ponad 4GB (masz kartę 32GB)
W przypadku WB3.1 wymaga trochę więcej kombinowania, aby to wszystko "opanować"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2023 19:12:30 przez Norbert
2
[#7] Re: Amiga 1200 ,kickstart 3.9 i problemy z Workbenchem

@Jasiu1976, post #3

Kickstart v.45.57
Moim zdaniem to jakaś radosna twórczość hobbystów. Workbencha 3.1 można spokojnie zainstalować z kickiem 39.106 (czyli fabrycznym).
[#8] Re: Amiga 1200 ,kickstart 3.9 i problemy z Workbenchem

@Krashan, post #7

To zmota z modułów z BoingBaga 2 do 3.9 i elementów 3.1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem