[#1] VorbisFile_68kGate.library
Witam. Czy ktoś wie gdzie można znaleźć tą bibliotekę? Google zbyt wiele nie pomaga.
[#2] Re: VorbisFile_68kGate.library

@Ponki1986, post #1

Nie bylo jej w zestawie z programem ktory jej oczekuje?
A tak w ogole to jaki program jej potrzebuje?
[#3] Re: VorbisFile_68kGate.library

@Phibrizzo, post #2

Jedyna(?) wzmianka to francuskojęzyczna strona o Song Playerze i jest potrzebna na Amithlonie do obsługi plików OGG Vorbis. Ciekawe, czy do czegoś jeszcze?
[#4] Re: VorbisFile_68kGate.library

@Gandalf, post #3

Jeszcze niby AminetRadio potrzebuję ją aby odtwarzać OGG pod 68K. Tą francuską stronę widziałem, ale na tej stronie w tabeli wersja dla Amithlona opisana jest jako nie odtwarzająca OGG.

Swoją drogą jaka jest niby różnica w wersjach SongPlayera dla Amithlona i 68K po za użytym kompilatorem? Ten pierwszy przecież również emuluje procesor 68K.
[#5] Re: VorbisFile_68kGate.library

@Ponki1986, post #4

mamy na impie Amithlonowca konkretnego podpytam, moze cos wie...
[#6] Re: VorbisFile_68kGate.library

@Ponki1986, post #4

Sprawdziłem teraz obie wersje (1.62) i działają normalnie. Wersja dla Amithlona jest tylko trochę większa, ale żadna nie szuka owej biblioteki. Ja natomiast szukam jej aby AminetRadio mógł odtworzyć OGG pod 68K.
[#7] Re: VorbisFile_68kGate.library

@Ponki1986, post #6

player ogg vorbis w anr działa tylko pod morphos
http://amigazeux.net/anr/feat.php
[#8] Re: VorbisFile_68kGate.library

@Ponki1986, post #4

Z tą emulacją to ogólnie się zgadza, ale jest to dość specyficzny emulator, który działa na kernelu extremalnie skrojonym tylko pod uruchomienie AmigaOS 68k na i386. Korzysta/może korzystać z zasobów do których ma dostęp kernel. W shell'u np. działa polecenie 'xcat', którym można podglądnąć załadowane moduły kernela, np.
xcat /proc/cpuinfo

W C: znajduje się 'xcat' i 'xcat.elf' i bez tego drugiego nie zadziała.

Część poleceń/bibliotek wymaga dodatkowej binarki .elf i tutaj może być tak że jakaś biblioteka z AminetRadio pod amithlonem korzysta z vorbisfile_68kgate.library.elf, która jest archiwum AmiNetRadioV41.lha

Pozdrawiam.

--edit-
Podeślij linka do wersji dla Amithlona, jutro sprawdzę

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2023 22:35:11 przez AngelClaw
1
[#9] Re: VorbisFile_68kGate.library

@AngelClaw, post #8

Nie mogę ponownie edytować posta :(

Załączony screen z guide wyjaśnia temat.


Z tą emulacją to ogólnie się zgadza, ale jest to dość specyficzny emulator, który działa na kernelu extremalnie skrojonym tylko pod uruchomienie AmigaOS 68k na i386. Korzysta/może korzystać z zasobów do których ma dostęp kernel. W shell'u np. działa polecenie 'xcat', którym można podglądnąć załadowane moduły kernela, np.
xcat /proc/cpuinfo

W C: znajduje się 'xcat' i 'xcat.elf' i bez tego drugiego nie zadziała.

Część poleceń/bibliotek wymaga dodatkowej binarki .elf i tutaj może być tak że jakaś biblioteka z AminetRadio pod amithlonem korzysta z vorbisfile_68kgate.library.elf, która jest archiwum AmiNetRadioV41.lha

Pozdrawiam.


[#10] Re: VorbisFile_68kGate.library

@AngelClaw, post #9

W takim razie temat chyba można zakończyć. Przyznaję, że sugerowałem się tym, że oggvorbis.player dla ANR jest w wersji 68K, a SnoopDOS pokazał że ANR poszukuje takiej biblioteki kiedy próbuję otworzyć plik OGG.




Ostatnia aktualizacja: 12.10.2023 05:16:13 przez Ponki1986
1
[#11] Re: VorbisFile_68kGate.library

@Ponki1986, post #10

Sprawdziłem właśnie na Amithlon'ie i nie łapie plików ogg.
Bibliotekę oczywiście wrzuciłem do libs. Niestety nie ma żadnego info jak zmusić songplayer'a do odtwarzania ogg.
Nawet na stronie
http://amigadev.free.fr/songplayer/index_en.html
jest tabelka i przy amithlonie Vorbis jest jako No, pomimo że guide wspomina o takiej możliwości.

Pozdrawiam.
[#12] Re: VorbisFile_68kGate.library

@AngelClaw, post #11

Może autor miał na myśli wersję MorphOS. Tam SongPlayer odgrywa OGG bez problemu, a biblioteka vorbisfile.library jest fabrycznie wrzucona do MOSSYS:Libs.

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2023 10:08:11 przez Ponki1986
2
[#13] Re: VorbisFile_68kGate.library

@Ponki1986, post #12

Tak, wygląda że ta biblioteka .elf jest pod MorpOS, w balona nas robią :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem