[#1] Amiga Tool Jam - GoVars
Moja propozycja zgłoszona na Amiga Tool Jam - narzędzie GoVars.

Jest to manager zmiennych systemowych (lokalnych i globalnych), z dodatkową obsługą ENVARC:
Zmienne można przeglądać, dodawać, usuwać, edytować itd.

Link do programu: https://bitplan.itch.io/govars

Program od pomysłu do releasu powstał w kilka dni, ale wydaje mi się, że może być użyteczny. Gdyby ktoś pobrał i uruchomił na swojej Amidze, prośba o info - jutro jest deadline w Amiga Tool Jam i niestety zabrakło czasu na porządne testy, więc ewentualne błędy do poprawy. Ale program nie powinien niczego zepsuć :)

11
[#2] Re: Amiga Tool Jam - GoVars

@vojo, post #1

Co prawda nie testowałem ale za samo zapewnienie autora że program nic nie powinien zepsuć daję plusa OK
Ja jestem na etapie że mogę zapewnić że moje programy chyba nic nie powinny zepsuć. Z naciskiem na to CHYBA
[#3] Re: Amiga Tool Jam - GoVars

@vojo, post #1

Na A1200/030 z OS 3.2 działa poprawnie dodawanie, kasowanie, wyszukiwanie itd.
Coś konkretnego chcesz żeby potestować?

Jedyne co nie wiem czy powinno tak wyglądać to w "All vars & files" wartość przy plikach to jakieś dwa znaczki (jakby znak specjalny którego nie ma w moim foncie, coś jak "a z akcentem u góry" i "kwadratowe zero" :) ). Mogę dać screena gdyby była potrzeba.

Z nice-to-have fajnie jakby wyszukiwało po Enterze w polu Search, bez klikania w przycisk.

Z ciekawości: jak jest z rozmiarem okna? Jest sztywne ale widzę że jakoś sobie oblicza wielkość zależnie od rozdzielczości.
1
[#4] Re: Amiga Tool Jam - GoVars

@Davka, post #3

Davka, dzięki za test. Jeśli chodzi o konkrety, to trochę poklikać i zobaczyć czy się nie wywala, i ogólnie czy robi to czego user się spodziewa :) no i takie uwagi jak ta z enterem mile widziane, bo też o tym myślałem ale odłożyłem "na potem" bo może wcale to niepotrzebne ;) ale jak widać intuicyjnie byłoby reagować na tego entera.

Co do krzaczków - w ENV: oprócz zmiennych ustawianych za pomocą polecenia 'setenv' znajdują się też inne pliki zawierające dane binarne, np zapisane preferencje systemowe. GoVars stara się rozpoznać takie pliki, i je oznacza jako [File], sugerując że to nie jest zwykła zmienna systemowa (oznaczane tak są też pliki Ascii wieloliniowe).
Jeśli masz ustawione wyświetlanie takich plików na liście, a one zawierają dane binarne to jako wartość mogą pojawić się krzaczki, ale to nie błąd.


Gadżety w oknie są wyliczane na podstawie fontu i szerokosvi/wysokości okna. Jak jest duży ekran to chyba okno ma szerokość 700, ale zmniejsza się jeśli jest mniejszy. Na większą respinywnosc zabrakło czasu, może wrócę do tego.
1
[#5] Re: Amiga Tool Jam - GoVars

@vojo, post #4

czemu wymaga 3.0 ?
[#6] Re: Amiga Tool Jam - GoVars

@Sventevith, post #5

1
[#7] Re: Amiga Tool Jam - GoVars

@vojo, post #6

Home page dla GoVars:

https://www.bitplan.pl/amiga
[#8] Re: Amiga Tool Jam - GoVars

@vojo, post #1

GoVars oficjalnie zajął 2-gie miejsce w kategorii Tool konkursu Amiga Tool Jam

Kolejność:
1. DrawerGenie
2. GoVars
3. Mnemosyne
2
[#9] Re: Amiga Tool Jam - GoVars

@vojo, post #8

2
[#10] Re: Amiga Tool Jam - GoVars

@vojo, post #8

Gratulacje OKOKOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem