kategoria: A1200
[#31] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@Dorian3d, post #24

Nie łam się. Ubóstwo to nie powód do wstydu


Ostatnia aktualizacja: 12.11.2023 08:51:22 przez readwrite
[#32] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@readwrite, post #31

Nie łam się. Ubóstwo to nie powód do wstydu

E tam. 15 lat temu takie karty kosztowały grosze.
1
[#33] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@Hubez, post #30

Fajna sprawa, ale jednak A1200 to obudowa:)klasyka:)itd:)
[#34] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@KAN2000, post #21

A taka sytuacja Blizzard IV 1230 z koprocesorem 8mb ram zamiana na tf1230 64mb zamiana bezgotówkowa?czy to ma sens?
[#35] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@dzikus30, post #34

Ze względu na ram ma sens.
1
[#36] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@dzikus30, post #34

Dla posiadacza B1230-IV nie ma żadnego.
3
[#37] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@dzikus30, post #34

czy to ma sens?

Zamiana sprzętu "z epoki" na zamiennik produkowany dzisiaj nie ma
chyba dużego sensu. Traci się w ten sposób czynnik sentymentalny.
2
[#38] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@dzikus30, post #34

Dodaj może że Blizzard ma dziurę w jednym układzie i nie działa, bo to chyba istotny czynnik ;)
2
[#39] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@dzikus30, post #34

Dla mnie taka zamiana nie ma absolutnie zadnego sensu. Blizz 1230 MK IV to klasyka. Nie ma lepszej i stabilniejszej karty na 030. Lepiej kupic i zalozyc wiekszego simm'a.
1
[#40] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@alt_, post #38

No to diametralnie zmienia postac rzeczy
1
[#41] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@Mokry, post #40

Dziura robi wielką robotę. Generalnie dziurki mają wpływ na zmianę postrzegania świata.
[#42] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@mwb113, post #41

To zalezy gdzie ta dziurka jest szeroki uśmiech
1
[#43] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@alt_, post #38

Pytam ogółu nie wchodząc w szczegóły, ja jestem tylko amatorem kolekcjonerem. A tu jednak są przeważnie wielcy pasjonaci i znawcy marki:)
[#44] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@Marcin27411, post #37

Sentymentalny? Czy jednak chodzi o czynnik kolekcjonerski i finansowy, że w/w przytoczonego porównania nie można przełożyć w czynniku 1:1.Aktualnie wydaje się, że rynek jest trochę nasycony albo to powód inflacyjny.....Hobby schodzi na dalszy plan. Ale wiadomo co będzie w przyszłości?
[#45] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@Mokry, post #39

Warto mieć świadomość jednej rzeczy. Architektura 32-bitowych Amig, jak również system operacyjny, są projektowane pod 030. Wszystkie wyższe procesory w Amidze to jest zawsze pewna "protetyka". Albo wręcz druciarstwo - jak wpasowanie 040 do A4000 w pierwotnej konfiguracji, czyli z kartą A3640.

Więc jeśli mówimy o retro i chcemy być jak najbliżej źródeł, to 030 jest procesorem najbardziej "prawilnym". Przy okazji, najbardziej kompatybilnym i najmniej problemowym. Właśnie z wyżej wymienionego powodu.
1
[#46] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@dzikus30, post #43

Cóż można więcej powiedzieć.

Sentymentalnie patrząc Blizzard to kawałek historii.
TF1230 natomiast to rzetelna, stabilna, szybka i dobrze udokumentowana karta, z ogromną (64 lub 128) ilością pamięci i dodatkowym szybkim portem IDE.
2
[#47] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@Daclaw, post #45

witam a co się stało z firmą phase?bo ich strona jest ciągle aktywna, ale brak aktualizacji od 2020r. i poszczególne linki nie działają?
[#48] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@dzikus30, post #47

Brakuje im "masy".
3
[#49] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@dzikus30, post #47

Ta stronę założył były pracownik Phase5 który myślał za na fali popularności Retro zarobi trochę hajsu sprzedając karty turbo. Pomijając sprawę praw autorskich delikatnie mówiąc zabrakło mu wiedzy żeby jakąkolwiek karta powstała. No nie licząc PCB dzięki któremu stał się pośmiewiskiem.
[#50] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@alt_, post #46

Blizzard to Historia każdy za małego marzył o Blizzard
w gazetach ceny były straszne.
[#51] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@Marcin27411, post #37

Jeżeli współczesne rozszerzenie jest zrobione w oparciu o elementy elektroniczne '"jak z epoki" a nie o współczesną emulację sprzętu, to czynnik sentymentalny nie ma chyba tak wielkiego znaczenia. Zwłaszcza, jeśli zważy się małą podaż kart i ich kosmiczne ceny.
Ważne aby Amiga pozostała Amigą w takim sensie, że pracują jej komponenty na płycie głównej. Tak nie jest jeśli Amiga stanowi jedynie podanie zasilania dla współczesnego komputera jednoukładowego i emulatora w nim zawartego.
1
[#52] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@zilog, post #51

Bo ja wiem, sam się zastanawiam czy by mojego Blizzarda IV nie zamienić na Vampira v2 do A500.
1
[#53] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@koczis, post #52

bez sensu - z emulatorów najlepszy jest winuae
2
[#54] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@RokiS, post #53

Mój blizzard wrócił podobno całkiem do życia, teraz jeszcze Amiga , nowy zasilacz i z powrotem będzie można cieszyć się retro.;)OK
1
[#55] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@dzikus30, post #1

Żeby nie spamować zakładaniem osobnych tematów to spytam tutaj. Jestem obecnie zagramanicą i mogę kupić Blizzard 1230 IV , 16MB za równowartość ok 1,2 - 1,3k cebulionów. Kompletnie nie znam się na kartach turbo do A1200 i ich aktualnych cenach, może ktoś by chciał takową kartę ?
[#56] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@uroboric_tom, post #55

Cena jest bardzo spoko. A jest na karcie koprocesor?
[#57] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@uroboric_tom, post #55

Jak jest sprawna to cena ok.
1
[#58] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@Mokry, post #56

Niestety nie ma FPU, karta w 100% sprawna. Spróbuję jeszcze tę cenę ponegocjować. Dzięki za odpowiedź panowie.



Ostatnia aktualizacja: 19.11.2023 23:21:32 przez uroboric_tom
[#59] Re: Karty turbo Amiga 1200 która najlepsza?

@RokiS, post #53

bez sensu - z emulatorów najlepszy jest winuae


Tak, to na pewno, jednak Vampir to inna bajka.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem