kategoria: A1200
[#1] pistorm vs motorola, kompatybilność z whdload
Cześć, mam obecnie w A1200 ACA1221lc na 40mkz. Ponieważ lubie pograć w boomershotery,
zastanawiałęm się nad kupnem Pistorma żeby mieć trochę więcej klatek na sekundę w Gloomie delux czy Breathless, jednocześnie nie chciał bym stracić możliwości odpalania starszych gier 2D.
Może lepszym rozwiązaniem była by ACA1234 albo TF060?
Czy w ogóle da się mieć ciastko i zjeść ciastko? szeroki uśmiech
[#2] Re: pistorm vs motorola, kompatybilność z whdload

@MaroB, post #1

Na pewno TF060 byłaby bardziej kompatybilna niż Pistorm, chociaż ludzie mocno testują różne gry i zwracają uwagi Michałowi na problemy z emu68.

https://github.com/michalsc/Emu68/wiki/Game-compatibility-list

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023 19:38:09 przez michal_zukowski
1
[#3] Re: pistorm vs motorola, kompatybilność z whdload

@michal_zukowski, post #2

Od maja sporo sie zmienilo. Najnowsza wersja pistorm ma sporo usprawnień. Doom, Quake na Aga - no mozna, ale z RTG bedzie sporo przyjemniej. Z emulacja maka na Pistormie bedzje lepiej niz na TF060.
2
[#4] Re: pistorm vs motorola, kompatybilność z whdload

@Mirq, post #3

a lotus3 juz dziala bo na spisie jest ze nei dziala?
[#5] Re: pistorm vs motorola, kompatybilność z whdload

@michal_zukowski, post #4

Lotus działa.
1
[#6] Re: pistorm vs motorola, kompatybilność z whdload

@MaroB, post #1

boomershotery

No no, uważaj sobie
4
[#7] Re: pistorm vs motorola, kompatybilność z whdload

@MaroB, post #1

Cześć, posiadam TF 1260 z OS 3.1 , OS 3.2.2 oraz pistorma używanego z caffeine zamiennie z OS 3.2.2. Osobiście uważam, że problemy z kompatybilnością są za równo na TF jak i PiStormie, z tym że są to marginalne przypadki i jak któryś z kolegów spomniał, PiStorm jest co raz bardziej dopracowywany. Generalnie używając PiStorma otwiera się całkiem inny poziom korzystania z amigi nie tracąc możliwości użytkowania jak lata temu. Jak dla mnie jest to dobry kompromis, nawet jeśli czasem coś się "wysypie", ale powiedzmy sobie szczerze, że i na mojej starym Blizzardzie Mk IV 1230/50 Mhz gdzie kompatybilność jest niemal 100%, też coś czasem się wywali ;) pewnie nawet nie z winy karty.
Podsumowując, PiSotrma warto mieć, nawet wersję z pi3 bo jest to skok do innego wymiaru, a TF1260 jednak nie wychodzi poza pewne ramy znane od dziesięcioleci ;)
ps. TF z pełnym 1260 rev. 1, chętnie sprzedam ;)

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2023 16:59:50 przez przem0c
3
[#8] Re: pistorm vs motorola, kompatybilność z whdload

@michal_zukowski, post #4

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Y-2eRNB6LaLTRhYJo_Wxsp3AUeZmWp-0QBYirMoHkc8/edit#gid=1759583759
[#9] Re: pistorm vs motorola, kompatybilność z whdload

@MaroB, post #1

Ja ostatnio testowałem swoje WARP 1260 akurat na demach, z czego około 1/3 to było WHDLoad. Może to nie gry ale też WHDLoad. Były to dema ECS, AGA, 030/FPU RTG i/lub 060, czyli różne.

Widziałem jedynie małe glitche na Hardwired (kilkunastosekundowe) oraz na De Profundis. Reszta (ponad 30) działa bez zarzutu.

Moje przynajmniej na ten moment wyobrażenie jest takie, że jeśli posortować od najbardziej kompatybilnej konfiguracji (głównie WHDLoad) do najmniej różne "systemy", mamy tak:

Vampire < PiStorm < TF1260 < WARP1260 / Apollo1260 / Blizzard1260 < Blizzard1230 < Goła A1200.

To nie jest dokładne co napisałem, ale daje pojęcie i jest podsumowaniem obserwacji. Cenowo oczywiście ceny są różne i dla wielu osób to też jest argument.
1
[#10] Re: pistorm vs motorola, kompatybilność z whdload

@_DiskDoctor_, post #9

Czy ja cie dobrze rozumiem że na Vampirze najmniej dem dobrze chodzi?
[#11] Re: pistorm vs motorola, kompatybilność z whdload

@ZorrO, post #10

No właśnie trafna uwaga, bo czas upływa i kompatybilność rośnie.

Jak ja miałem V4SA (zaraz z Neuss), to nie było najlepiej. Niedawno ktoś na forum WARP pisał że to już historia.

Więc niezmiernie ciężko o to, aby napisać w miarę poprawnie tę moją nierówność.

Jak masz informacje z pierwszej ręki to pisz zdecydowanie!
1
[#12] Re: pistorm vs motorola, kompatybilność z whdload

@_DiskDoctor_, post #11

Ostatecznie się zdecydowałem na ACA1233n 55 i pistormA3+ na ciupanie w 3D (chociaż do Dreada już tylko ACA bo pistorm mi go gliczuje nawet w trybie z wyłączonym pistormem...). Zastanawiam się czy TF1260 rev 6 by nie było sweet spotem ale z drugiej strony jak nie, to mi będzie trochę szkoda złota trwonić Najpierw FPU w ACA planuję, pewnie jak stanie w ogniu to dopiero będę zmieniać :D
[#13] Re: pistorm vs motorola, kompatybilność z whdload

@MaroB, post #12

chociaż do Dreada już tylko ACA bo pistorm mi go gliczuje nawet w trybie z wyłączonym pistormem

Czyli na standardowej A1200.
Może nie służy grze, cache procesora 020. Spróbuj.
Nowy emu68 ma możliwość włączania, wyłączania wszelkich rzeczy które dostępne są w programie emu68-tools już przy starcie. Więc można spalać gry z dyskietki już "dopasowanym" emu68
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem