kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Cięcie kabla i duże partycje na SD
Cześć
Mam prośbę czy możecie mi podpowiedzieć coś w poniższych tematach:
Zamieniłem dysk w Amidze na kartę SD. Moja karta turbo ACA1221lc ma opcje Map ROM,
z której chciałbym skorzystać, niestety po zmapowaniu system nie wstaje
(na szczęście udało się wrócić zmiany w trybie pomijania Map ROM szeroki uśmiech).
Znalazłem na forum taki patent dla karty CF żeby przeciąć 1 kabelek w taśmie który odpowiada za reset karty i sytuacja się naprawia, i tu moje pierwsze pytanie:

1. Czy w przypadku adaptera SD to IDE to bezpieczne i ma prawo zadziałać jak przy CF to IDE?
Kolejna sprawa to mam na tej SD preinstalowany WB 3,1 ze Scalosem i grami,
całość zajmuje poniżej 8GB a karta ma 32gb, odpaliłem program Fix HDD Size
i znalazło mi brakujące bloki natomiast HD toolbox teraz trochę niejednoznacznie pokazuje zawartośc karty, tak jakby ignorował istnienie DH1, która normalnie działa i jest widoczna w systemie.

2.Czy są jakieś programy które zobaczą prawidłowo wolne miejsce i będe mógł sobie podzielić pozostały obszar karty?
Mam jeszcze trzecią zagadkę do rozwiązania, w PCIMCIA mam adapter CF z kartą 4GB fat32 która jest widoczna i nawet odpalają się z niej gry i programy ale sys info i Dopus twierdzi że dysk jest wyjęty. Jedyny menager plików jaki potrafi na nią wejść to Dos Control 6,0

3. Czy to normalne? Może być wina karty po prostu? :D
[#2] Re: Cięcie kabla i duże partycje na SD

@MaroB, post #1

problem nr 2 rozwiązany za pomocą: https://www.youtube.com/watch?v=78bweS8-DsU
i przegrania w whdload zawartości z obrazu oryginalnych partycji (dłuuuuugo się przegrywało).
problem nr 3 rozwiązany przy okazji (nie wiem czy nowy filesystem, ale skoczył mi transfer na pcimcia o 1mb/s i Dopus zaczął widzieć CF0).
W tygodniu przyjdzie zapasowy kabel i będę próbować odpalić Map rom.szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 02:23:28 przez MaroB
[#3] Re: Cięcie kabla i duże partycje na SD

@MaroB, post #2

W ramach przestrogi! Nie polecam ciąć taśmy przy SD to IDE. Może przy CF to IDE to ma prawo zadziałać, ja na szczęście uchlasnołem nadprogramową taśmę i SD to IDE zamiast wstać wyświetliło tylko dziwne glicze. Wygląda że nici z Map ROMu w moim setupie.
[#4] Re: Cięcie kabla i duże partycje na SD

@MaroB, post #3

Taką taśmę można kupować na metry i wtyki również. Jak nie przeciołeś na środku, tylko przy wtyczce, to możesz zamówić same wtyki i sobie naprawić. W większości przypadków te taśmy psują się też właśnie przy wtyczkach. Można docisnąć stare wtyki w imadlę, a jeśli nie działa nadal to uciąć przy samych wtykach i zacisnąć nowe. Będzie krótsza, ale sprawna.

Tutaj masz wtyki, a tutaj taśmę
2
[#5] Re: Cięcie kabla i duże partycje na SD

@snifferman, post #4

Na szczęście mam drugą, tę przeciętą zachowam, jak mi dojdzie adapter CF-IDE i ztestuję na nim szeroki uśmiech Jak nie odpali to ją naprawie tak jak opisałeś.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem