kategoria: A600
[#1] A600 zielony ekran
Witam wszystkich
Zdybałem Amigę 600, no i zielony ekran.
Ktoś próbował piggyMod bo nasyfione wokoło ramu.
Po oczyszczeniu i przylutowaniu kondensatora 10uF pod stacja dysków (urwana jedna z nóżek) podłączyłem zasilacz. Zielony ekran, ewidentnie grzeje się U17. Czyżby to była przyczyna?
[#2] Re: A600 zielony ekran

@BenHur, post #1

Jak ktoś zrobił zwarcie na kości to różnie mogło się to potoczyć. Jak zwykle na odległość ciężko zdiagnozować. Na początek tzreba posprawdzać sciężki itp
[#3] Re: A600 zielony ekran

@Stoopi, post #2

Podłączyłem kick 3w1 i w jednym zielony ekran z czerwonymi paskami, na diagramie zielony i reset, a na trzecim zielony a zaraz żółty.
[#4] Re: A600 zielony ekran

@BenHur, post #3

Zielony ekran zazwyczaj oznacza problemy z pamięcią "chip". Grzejąca się pamięć U17 dodatkowo uwiarygadnia to przypuszczenie.
Proponuję posprawdzać ciągłość ścieżek, posiłkując się Amiga PCB Explorer i tym schematem. Jeśli ścieżki ok i nie widać uszkodzeń lub braków elementów biernych, pozostaje chyba wymiana U17. Kość lub jej zamiennik powinna być dostępna u Chińczyków na Ali Express.

Wg wspomnianego schematu, kość U17 i kondensatory C17A i C17B są opcjonalne. Po wylutowaniu Amiga powinna normalnie uruchomić się z 0.5MB RAM na pokładzie.

Sprawdziłbym też linię reset na CPU i timer 555. Wprawdzie awaria timera nie powoduje zielonego ekranu, tylko brak resetu lub odwrotnie - niekończący się reset, ale warto pomierzyć. Bez oscyloskopu się nie obejdzie.

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 19:07:59 przez zilog
1
[#5] Re: A600 zielony ekran

@zilog, post #4

Temat mnie jednak przerasta, kolega stoopi zadeklarował się pomóc. Więc płyta leci do niego na dalszą diagnozę.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem