kategoria: A1200
[#1] A1200 problem z obrazem widoczny tylko kontur
Cześć,

Pracuje na rozwiązaniem problemu z obrazem. Na dzisiaj wygląda jak na zdjęciu. Przy pełnej jasności monitora widać kontury i niewyraźne litery.
Sprawdziłem oscyloskopem i wygląda, ze na wyjściu układu U30 brak jest sygnałów analogowych RGB. (wszystkie sygnały cyfrowe dochodzą). Sprawdziłem te linie i rezystancja do masy jest jak na schemacie czyli ok 50ohm na każdej linii (pomiar bez podłączonego monitora).
Diody D231A,B D232A,B i D233A, B nie maja przebicia.

Napięcie na U30 około 5V, V REF (pin 18) 1,2V, CLOCK (pin 7) jest.
Dziwny jest wg mnie sygnał SYNC (pin 27). Ten sygnał jest cały czas w stanie wysokim. Sprawdziłem układ U23 jednak wg tabeli prawdy z dokumentacji działa poprawnie bo na wejściu (pin3) dostaje cały czas sygnał wysoki. Ten pin z kolei jest podłączony bezpośrednio do układu U4 SOG (pin26). Wg dokumentacji tego układu sygnał powinien się zmieniać. Niestety nie wiem od czego zależy.

Sygnały synchronizacji Csync, HSync i Vsync sa poprawne.


Czy ktoś jest w stanie potwierdzić moje rozumowanie?
Jak powinien wyglądać sygnał SOG na U4 pin 26?
Czy układ U30 potrzebuje do poprawnej pracy sygnał SYNC czy nie i po prostu jest uszkodzony?

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

[#2] Re: A1200 problem z obrazem widoczny tylko kontur

@januszp, post #1

Gdyby ktos szukał odpowiedzi, sprawę rozwiązała wymiana DAC.
6
[#3] Re: A1200 problem z obrazem widoczny tylko kontur

@januszp, post #2

Baaaardzo się cieszę kiedy na końcu podaje się rozwiązanie problemu. Dzięki!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem