kategoria: A500
[#1] Amiga 500 - Ciągle świecący się led caps locka
Witam,
Mam problem z klawiaturą Amigi 500, klawiatura jest zrobiona przez samsunga i ciągle się świeci LED od caps locka.Jednocześnie komputer wykrywa że ciągle caps lock jest włączony. Zakładam albo szwankujący kontroler (aczkolwiek dziwne to że tylko z caps lockiem jest problem) lub zepsuty/szwankujący tranzystor.
Po sprawdzeniu tranzystora jego nazwa to C945. Bym wymienił tranzystor żeby sprawdzić czy tylko tranzystor szwankuje, ale potrzebuję dobrego zamiennika. Jako że nie znam się w ogóle na tranzystorach chciałbym żeby ktoś mi powiedział jakiego zamiennika potrzebuję do jego wymienienia. Z tego co już poszukałem to tranzystor 2N2222 by zadziałał jak oczywiście piny poprzekładam, ale wolę zapytać o trzecią opinię.
Z góry dziękuję.
thegogus
[#2] Re: Amiga 500 - Ciągle świecący się led caps locka

@thegogus, post #1

A nie łatwiej sprawdzić ten tranzystor?
[#3] Re: Amiga 500 - Ciągle świecący się led caps locka

@thegogus, post #1

albo masz zwarcie na folii, albo zwrcie na młoteczku, albo zwarcie w gnieżdzie na taśmę...albo. Mnóstwo opcji , niekoniecznie tranzystor.
[#4] Re: Amiga 500 - Ciągle świecący się led caps locka

@greg79, post #2

Żeby go poprawnie sprawdzić to i tak muszę go wylutować. I jakby rzeczywiście był zepsuty, to chciałbym od razu mieć zamiennik przy sobie. Może się mylę, ale wydaje mi się żeby porządnie sprawdzić czy jest z nim wszystko okej trzeba go wylutować bo inaczej inne komponenty na płycie będą wpływać na wynik testu diody na multimetrze.
[#5] Re: Amiga 500 - Ciągle świecący się led caps locka

@Stoopi, post #3

Dlatego chcę najpierw zobaczyć czy coś jest nie tak z tranzystorem bo jak nie to wtedy jest tak jak piszesz i będę musiał rozebrać całą klawiaturę żeby sprawdzić czy wszystko jest okej.
[#6] Re: Amiga 500 - Ciągle świecący się led caps locka

@thegogus, post #5

Możesz odłączyć folię. Odkręć tylko śrubki trzymające PCB kontrolera, żeby mieć na to miejsce, chociaż przy tej od Samsunga może nawet nie trzeba.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2023 16:21:44 przez snifferman
[#7] Re: Amiga 500 - Ciągle świecący się led caps locka

@snifferman, post #6

Sprawdziłem że folia jest minimalnie przebita więc rzeczywiście trzeba sprawdzić czy zwarcia z blachą nie ma. Bo raczej kawałek plastiku nie da zwarcia. Najwyżej przejadę ten kawałek plastiku to taśmą izolacyjną. Cały czas ta folia potrzebna jest żeby o blachę zwarcia nie było, bo przecież klawiatura leży na niej.
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga 500 - Ciągle świecący się led caps locka
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga 500 - Ciągle świecący się led caps locka
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem