kategorie: A500, Sprzęt
[#1] Płyta A500+ jakie chipy
Witam. Zakupiłem płytę z Amigi 500+ rev.8a. Jest sprawna ale sa usunięte wszystkie chipy w podstawkach. Mam sprawną płytę z A500. Czy jak przełożę z niej te układy do 500+ to będzie działało czy jakieś układy się różnią ?
[#2] Re: Płyta A500+ jakie chipy

@Vader_CH, post #1

Możesz przełożyć wszystkie oprócz Agnusa. Ten w A500 rev6 i A500+ rev8 się różni i nie pasuje.
[#3] Re: Płyta A500+ jakie chipy

@alt_, post #2

Czyli jaki Agnus powinien być ? Da się go gdzieś kupić ?
[#4] Re: Płyta A500+ jakie chipy

@Vader_CH, post #3

Da się, ale kosztuje tyle, co połowa sprawnej rev8, dlatego nie opłaca się kupować samej mobo bez chipów Ostatnio widziałem za 50 euro. Daj ogłoszenie na giełdzie. Może ktoś ma taniej

Na ebay są od ręki

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2023 21:35:22 przez snifferman
[#5] Re: Płyta A500+ jakie chipy

@snifferman, post #4

Dlatego opłaca się kupować płyty rev8, wydłubywać z niej chipy i sprzedawać oddzielnie, a potem upłynniać samą płytę.
[#6] Re: Płyta A500+ jakie chipy

@Vader_CH, post #3

w rev8 jest 8375, a w rev6 siedzi 8372A
[#7] Re: Płyta A500+ jakie chipy

@alt_, post #6

Eee tam, fizycznie pasuje
1
[#8] Re: Płyta A500+ jakie chipy

@QUAD, post #7

Można użyć adaptera, ale 8372 obsłuży max 1MB CHIP. Przekreśla to sens płyty rev8.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem