[#1] Diskchange DF1:
Jakiś czas, temu. Raczej dawno. Kupiłem na znanym portalu aukcyjnym zewnętrzną stację dysków do Amigi. Stacja działa poprawnie, jednak nie sygnalizuje Amidze zmiany dyskietki, jak również jej wyjęcia ze stacji lub włożenia doń. Za każdym razem muszę, korzystając z DF1, posiłkować się komendą "diskchange".
Ma ktoś szybką receptę na w/w problem?
[#2] Re: Diskchange DF1:

@zilog, post #1

Sprawdż "dzyndzle" czy też mikrostyki które odpowiada za wykrycie włożenia dyskietki. One są pod okienkami od zapisu w dyskietce. Przepłucz je izopropanolem albo rozbierz....tylko OSTROŻNIE.
[#3] Re: Diskchange DF1:

@zilog, post #1

A jak wygląda inteface którym podłączasz zewnętrzna stacje dyskietek?
Jak napiszesz że nie masz tego, to będzie twoja odpowiedź na pytanie.
[#4] Re: Diskchange DF1:

@Norbert, post #3

To nie jest własnoróbka, tylko firmowa stacja zewnętrzna do Amigi. Szczerze mówiąc, nie wiem jak wygląda w środku bo nie rozbierałem jej.
Chciałbym uzyskać odpowiedź, która linia stacji do czego ma być podłączona by wykrywać fakt zmiany dyskietki.
Trochę zaczynam całą dłubaninę od dupy strony. Wiem, że informacji jest masa na ten temat, ale jakoś nie chce mi się przekopywać przez nie, bo może ktoś ma to w głowie i zechce się podzielić.
Ten post jest wstępem do ulepszania mojej DF1.
Jutro może ją rozbiorę, wtedy podrzucę jakieś fotki.
[#5] Re: Diskchange DF1:

@zilog, post #4

Wystarczy że zamienisz miejscami stacje df0 z df1. Jeśli nadal nie będzie widoczna zmiana dyskietki na df1, a na df0 będzie poprawnie , to winny będzie interface zewnętrzny.
[#6] Re: Diskchange DF1:

@Norbert, post #5

Tak jak napisał Norbert wyjmij z stacje DF1 z obudowy i podłącz jako DF0. Są stację, które mają inne podłączenie. Takie niskie. Wtedy jej nie podłączysz, bo ma inne gniazdo.

Najczęściej nie działa czujnik zmiany dyskietki w środku stacji. Widać go przez drzwiczki. Są tam dwa czujniki. Jeden wykrywa zabezpieczenie zapisu a drugi jest od wykrycia samej dyskietki.
[#7] Re: Diskchange DF1:

@snifferman, post #6

Witam.
Stację trzeba przerobić.
Z tego co pamietam to pin 2 złącza 34 pinowego to /CHNG czyli change.
Jak go na chwilę zawrzesz do masy czyli GND to Amiga otrzymuje sygnał zmiany dyskietki.
Najpierw spróbuj drucikiem a potem podciągnij tam sygnał od switcha obecności dyskietki w napędzie.
Pozdrawiam.
[#8] Re: Diskchange DF1:

@ted, post #7

To nie jest własnoróbka, tylko firmowa stacja zewnętrzna do Amigi.

Jeśli stacja z epoki to nic nie trzeva przerabiać. Sprawdzić stację jako DF0. Jak będzie działać to szukać przerwy w połączeniu stacja-interfejs-amiga. Jak nie będzie działać to czujnik do czyszczenia/wymiany. U mnie pomógł "kontakt s" i wciskanie go kilkadziesiąt razy.
[#9] Re: Diskchange DF1:

@snifferman, post #8

Witam.
Może tak, może nie.
Nie znamy modelu stacji, może do obudowy ktoś włożył nie do końca przerobioną stację od PC.
Model stacji i fotki by się przydały.
Pozdrawiam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem