kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Warp1260 - DataTypes
Majac A1200 i Warp1260, jakie sa minimalne wymagania programowe?

Mam tego typu problem:
OS3.1, P96 2.0.
Jesli przelacze sie na jakikolwiek tryb graficzny z karty WARP to kazdy program kozystajacy z DataTypow
wywala sie, freezujac przy okazji caly system.
Niewazne czy to jpg, png, iff itp.
Pod AGA wszystko jest OK.

Podmienialem biblioteki datatypes.library, picture.datatypes w wersjach jakie znalazlem i nic nie pomoglo.
Zmienialem zmienne srodowiskowe, aktualizowalem co moglem i tez nic to nie dalo.

Czy tylko OS3.2 i P96 3.x+ to ogarnia?

Edit:
Dodatkowo zauwazylem ze jesli odpale Multiviewa z parametrem SCREEN (nawet spod WB odpalonego na GFX)
to kazdy obrazek, niewazne w jakiej glebi kolorow zostanie pokazany na trybie AGAtowym.

Moje prywatne sledztwo wykazalo ze wyswitlenie obrazka zatrzymuje sie na funkcji:
DoDTMethod();
Choc nie wiem czy poszedlem w dobrym kierunku.


Ostatnia aktualizacja: 17.12.2023 21:39:11 przez Phibrizzo
1
[#2] Re: Warp1260 - DataTypes

@Phibrizzo, post #1

- nie jest wymagany 3.2, warp byl dostepny wczesniej niz pojawil sie w sprzedazy os 3.2

- na stronie amigawarp.eu masz dokumentacje, a w niej:
To use onboard RTG graphics first you need to install Picasso (P96) system. You can use free
version from Aminet http://aminet.net/package/driver/video/Picasso96 or latest versions
from http://icomp.de.

czyli wersja picasso nie ma znaczenia
[#3] Re: Warp1260 - DataTypes

@juen, post #2

Odkrylem jeszcze jedna ciekawa rzecz. A mianowicie: w systemowych prefsach Palette jest taki colorweel.
Nie wiedziec czemu, na ekranach 16bit+ w dalszym ciagu jest rysowany z pisakow a nie jest taki ladnie wygradientowany.
Czyzby system nie kumal z jakimi ekranami ma doczynienia?
[#4] Re: Warp1260 - DataTypes

@Phibrizzo, post #3

Ja pod WARP miewałem różne dziwne anomalia. Powód ten sam: nie kompletna instalacja FW. Do każdego FW jest pack narzędzi systemowych które należy razem zainstalować.

Od wersji 1.500 (chyba) załatwia to instalka.

Zatem sądzę, że może (1) nie masz najnowszego FW, albo (2) masz najnowszy FW, ale nie wszystko co w systemie ma być podmienione, zostało podmienione. Być może w 3.1 są niektóre inne foldery itp.
[#5] Re: Warp1260 - DataTypes

@_DiskDoctor_, post #4

Jesli dobrze pamietam (pisze z glowy bo jestem w pracy) FW ma wersje 1.505.
Mozesz mi podac linka do tego packa instalacyjnego?
[#6] Re: Warp1260 - DataTypes

@Phibrizzo, post #5

Bezposredni sznurek -> link
1
[#7] Re: Warp1260 - DataTypes

@Phibrizzo, post #1

Przypomina mi to sytuację, którą napotkałem dawno temu w A1200 po rozbudowaniu jej o ZorroII i CV64/3D. Mimo zainstalowania pakietu CyberGraphX,AmigaOS 3.0 jakby nie wiedział, że jest uruchomiony w większej głębi ekranu niż 8 bitów. Każda tapeta wrzucona na WB, obrazek wyświetlany w okienku MultiView były wyświetlane z ditheringiem order. Reinstalowalem sterowniki, pakiet CGX, datatypes i nic. Szukając rozwiązania w końcu odkryłem, że winowajcą było za stare polecenie IPrefs. Na aminecie znalazłem jakieś nowsze, podmieniłem to oryginalne z OS 3.0 i po resecie już wszystko wyglądało prawidłowo korzystając z pełni palety 16 lub 24 bit.
2
[#8] Re: Warp1260 - DataTypes

@waldiamiga, post #6

Dzieki za link.
Sprawdzilem i instalacja byla zgodna.
Ale....
Zauwazylem jedna rzecz i nie wiem czy ma ona jakiekolwiek znaczenie (w znaczeniu jeszcze nie wiem).
W tooltypach ikony do sterownika grafiki jest taki przelacznik:

GRANTDIRECTACCES=Yes

Tyle tylko ze ktos zapomnial jednego "S" w slowie ACCESS.
Sprawdzilem i rtg.library przyjmuje tylko dwu eSowy parametr.
[#9] Re: Warp1260 - DataTypes

@Ponki1986, post #7

To moglbyc bardzo dobry trop. Dzieki, bo sam bym na to nie wpadl.
Jednak, sprawdzilem, nic to nie dalo.
Moze poprawienie bledu o ktorym pisalem w poscie wyzej cos pomoze.
[#10] Re: Warp1260 - DataTypes

@Phibrizzo, post #9

Wydaje mi się, że o wiele szybciej może uda się uporać z problemem na serwerze Discorda, gdzie są zgromadzeni twórcy i użytkownicy:

https://www.ppa.pl/forum/amiga/42791/kanal-discord-dla-kart-warp-cs-lab-warp
1
[#11] Re: Warp1260 - DataTypes

@Phibrizzo, post #9

Napisz gdzie ten plik jest w systemie.
[#12] Re: Warp1260 - DataTypes

@_DiskDoctor_, post #11

(Fast)IPrefs jest w C: i wykonywany jest z S-S.

A jesli chodzi o ten przelacznik, to jest w Devs:Monitors/
w tooltypach ikony do sterownika warpowej grafiki.
1
[#13] Re: Warp1260 - DataTypes

@Phibrizzo, post #1

Problem rozwiazany.
Poprostu kolega mial taki balagan w systemie ze sam nie wiedzialem "gdzie gora a gdzie dol" :)
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem