[#1] CDTV zasilanie na odwrót- awaria
Cześć, kupiłem z ebay cacko do podtrzymywania zegara CDTV i niestety przez moj blad poszło zasilanie na odwrót. Plus z minusem (ten żółto czarny) cn20. Teraz zasilacz chodzi non stop po podaniu zasilania niezależnie, czy power jest wciśnięty. Jest tu jakiś dobry serwisant? Macie podejrzenie co padło?
[wyróżniony] [#2] Re: CDTV zasilanie na odwrót- awaria

@violator, post #1

Zasilacz chodzi non-stop czyli mowisz o wentylatorze?
Jesli masz szczescie to tylko bezpiecznik w zasilaczu wywalilo. Sprawdz to w pierwszej kolejnosci.
1
[#3] Re: CDTV zasilanie na odwrót- awaria

@Phibrizzo, post #2

Faktycznie. Lecę do sklepu po nowy.
[#4] Re: CDTV zasilanie na odwrót- awaria

@violator, post #3

pomogło, nie pomogło?
[#5] Re: CDTV zasilanie na odwrót- awaria

@violator, post #3

Chciałem bardzo podziękować. Wszystko gra. Wyciągnąłeś mnie z glebokiej depresji. Gadżet z ebay działa. Natomiast mam bonusowe pytanie, czy wiecie dlaczego czasem zegarek się resetuje na 12:00 przy wkladaniu płyty CD? Działo się tak jeszcze przed montażem gadżetu.


Ps
Link do urządzenia:
https://www.ebay.co.uk/itm/285456006320?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=R-TaHJAVQi2&sssrc=4429486&ssuid=KkJEvkFTS_O&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2023 19:46:29 przez violator
[#6] Re: CDTV zasilanie na odwrót- awaria

@violator, post #5

Dzieje sie tak dlatego ze np po zaniku zasilania w ukladzie zegara nastepuje uniewiarygodnienie wartosci czasu.
Czesto jest tak ze wlozenie dysku CD albo nawet dyskietki, gdy nastepuje rozruch systemu,
to ten sprawdza te wiarygodnosc, jesli wykryje anomalie to wykonuje wlasnie reset zegara.

Chyba ze masz jakas inna przypadlosc.
[#7] Re: CDTV zasilanie na odwrót- awaria

@Phibrizzo, post #6

Czyli to urządzono niestety temu nie zapobiega.
[#8] Re: CDTV zasilanie na odwrót- awaria

@violator, post #7

Nie wiem jak sie to montuje ani gdzie, ale w podobnym rozwiazaniu Elboksu,
aby temu zapobiec trzeba dodatkowo zewrzec dwie nozki na jednym z ukladow na plycie glownej.
[#9] Re: CDTV zasilanie na odwrót- awaria

@Phibrizzo, post #8

Tak, tak. Tu też było w instrukcji by je zewrzeć. Sprawdzę jutro jeszcze raz, czy dobrze zwarłem. Bo na dziś mam już dość stresu 😉
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem