kategoria: A2000/A3000
[#1] Prelude i mp3
Próbuję słuchać mp3 na replice Prelude z modułem mpegit.
Zainstalowałem AHI 4.18 i PreludeSoftwareBundleV4.lha (zgodnie z zaleceniami człowieka który to lutował).
Odpalam AmigaAmp 3.34 i mp3 słychac przez jedna sekundę, potem 4 sekundy ciszy, znowu jedna sekunda mp3, i tak dalej i tak dalej.
Coś mam jeszcze ustawić doinstalować lub skonfigurować?
Odpalane na a3000, kick 3.1 18 mb ram.
[#2] Re: Prelude i mp3

@Ralpheeck, post #1

Żeby działało sprzętowe dekodowanie potrzebujesz sterownika MHI pod Preludeok, racja
2
[#3] Re: Prelude i mp3

@BULI, post #2

Do libs/mhi wgraj mhimpegit.library i w amigaamp wybierz w prefs, zakładka dekoder MHI Driver mhimpegit.library
2
[#4] Re: Prelude i mp3

@Risc, post #3

Dziękuję, tak jak doradziliście, brakowało mhi. Chodzi jak trzeba!
1
[#5] Re: Prelude i mp3

@Ralpheeck, post #4

Fajne to uczucie, posłuchać sobie wreszcie albumu na amidze z jakims normalnym próbkowaniem :)

Pamiętam że około 2000 roku, to właśnie nie gry (których i tak nie dało się już dogonić), tylko mp3 i internet wysłało większość amig na ówczesne elktrośmietniki.
Zwykły najtańszy składak z Winampem wtedy pozwalał przesłuchiwać zasoby ściągane Napsterem i Audiogalaxem, a stockowa amiga wtedy ledwie ogarniała moduły >4chn.
1
[#6] Re: Prelude i mp3

@Ralpheeck, post #5

Nie no, bez przesady, słuchało się na 030 (w moim przypadku,) te mp3 w 22 KHz i 8 bit.

A tak z ciekawości, coś bardziej metal, czy coś innego?
1
[#7] Re: Prelude i mp3

@karolb, post #6

Bardziej rock progresywny i stara elektronika :)

Też próbowałem kiedyś tak słuchać, ale odrzucała mnie jakość. Już na taśmie i winylu było lepiej.
1
[#8] Re: Prelude i mp3

@Ralpheeck, post #7

Rock progresywny jest ok OK
2
[#9] Re: Prelude i mp3

@Ralpheeck, post #7

Dla niektórych vinyl to referencja.
Stara elektronika czyli?
[#10] Re: Prelude i mp3

@Ralpheeck, post #5

Mp3 można było sobie zastąpić na ADPCM, które na A1200 030 w dbPAL można odsłuchać na Pauli w 14bit 56 khz w stero. Ja słuchałem w jakości 44.1 khz mono, bo taki plik zajmował mniej miejsca niż mp3 stereo 128kbps.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2024 13:34:57 przez koczis

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2024 13:35:51 przez koczis
1
[#11] Re: Prelude i mp3

@Ralpheeck, post #1

Ile kosztuje taka replika Prelude z modułem mpegit i gdzie to można nabyć?
[#12] Re: Prelude i mp3

@koczis, post #11

Tutaj w 2022 roku ceny były takie:
https://www.amibay.com/threads/prelude-zorro-ii-and-mpeg-it-replicas.2439653/

- Prelude - 200 euro
- moduł mpeg - 60 euro
- combo - 250 euro
- plus koszty przesyłki 6 - 15 euro

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2024 13:48:18 przez koczis
[#13] Re: Prelude i mp3

@koczis, post #11

ja kupilem na poczatku 2023 zdajsie i kosztowalo mnie to 700zl (nowa)... trzeba szukac, najlepiej dac ogloszenie do gieldy, wiadomo ze cena teraz pewnie bedzie wieksza, ale kwota ponad 1000zl to przesada :)

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2024 13:47:03 przez juen
2
[#14] Re: Prelude i mp3

@koczis, post #12

Ta sama strona tylko nowszy wątek. Może jeszcze są dostępne.
[#15] Re: Prelude i mp3

@koczis, post #12

Mam dwa komplety płytek (Prelude + Mpegit), części chyba wszystkie. Jak to polutuję, to jedna będzie na sprzedaż. Na pewno taniej niż 250 euro.
1
[#16] Re: Prelude i mp3

@koczis, post #10

Ja słuchałem w jakości 44.1 khz mono, bo taki plik zajmował mniej miejsca niż mp3 stereo 128kbps.


Jesteś pewien?

A co do słuchania mp3 na Amidze. Pamiętam, że na Toccacie + Warp Engine 040/40 można było wyciągnąć ledwie 22khz w stereo. Koledzy pecetowcy nie byli zachwyceni. A kiedy wiele lat później sprawiłem sobie 060 i mogłem odtwarzać mp3 bezstratnie, na nikim nie robiło to już wrażenia :D
1
[#17] Re: Prelude i mp3

@Jazzcat, post #16

Dla niektórych vinyl to referencja.
Stara elektronika czyli?


Klaus Schulze, Tengerine Dream, Jarre, Oldfield, Vangelis :)

Ile kosztuje taka replika Prelude z modułem mpegit i gdzie to można nabyć?


Tak jak @dolek odpowiedzial, 160 ojro + wysylka.

A co do słuchania mp3 na Amidze. Pamiętam, że na Toccacie + Warp Engine 040/40 można było wyciągnąć ledwie 22khz w stereo. Koledzy pecetowcy nie byli zachwyceni. A kiedy wiele lat później sprawiłem sobie 060 i mogłem odtwarzać mp3 bezstratnie, na nikim nie robiło to już wrażenia :D


Mialem identyczne doswiadczenia z identycznym setupem O_o
1
[#18] Re: Prelude i mp3

@Jazzcat, post #16

Kiedyś przerobiłem pliki flac 96khz 24bit na adp4 16bit 56khz i nie ma problemu na CD32 z TF328 na Pauli 14bit w trybach DBPal/Multiscan itp.
[#19] Re: Prelude i mp3

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

to miałobyć do koczis, do słuchania adpcm nie potrzebna jest karta z 68030.
[#20] Re: Prelude i mp3

@Jazzcat, post #16

Ja słuchałem w jakości 44.1 khz mono, bo taki plik zajmował mniej miejsca niż mp3 stereo 128kbps.

Jesteś pewien?


Żeczywiście źle policzyłem, zapomniałem, że liczymy w 16 bitach. Mp3 musiało by mieć bitrate 176 żeby było po równo.
[#21] Re: Prelude i mp3

@juen, post #13

Może ktoś sprawdzał Prelude z zorro II od Matze na A500/500+? Czy działa?
[#22] Re: Prelude i mp3

@koczis, post #21

Działa, ale wyjątkowo niefajnie to wygląda, bo Prelude to kawał karty jest. Do tego Zorro o wiele bardziej pasuje PicassoII++. I jest o wiele bardziej przydatne. O ile mnie pamięć nie myli, to chyba nawet sprawdzałem Prelude w tandemie z inną kartą (Zorro II od Matzego można ze sobą łączyć).

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2024 22:10:32 przez wali7
1
[#23] Re: Prelude i mp3

@wali7, post #22

W takim razie jak zmontujesz sobie karty to zamawiam tą drugą dla siebie. Kiedy można się spodziewać zakupu?
[#24] Re: Prelude i mp3

@Ralpheeck, post #17

Klaus Schulze, Tengerine Dream, Jarre, Oldfield, Vangelis :)

Nie taka stara jeszcze, są starsze. Nowe zaś nie powinny mieć miejsca czy jak?
[#25] Re: Prelude i mp3

@koczis, post #23

Żebym to ja wiedział :) Może za kilka dni się zabiorę, to nie są trudne karty do zmontowania.
Nie przejmuj się mną, jeśli zrobię, to dam Ci znać. Jeśli znajdziesz do tego czasu coś fajnego - kupuj, nie jesteśmy związani żadną umową. Jeśli karty zrobię i będą OK, to będziesz pierwszy o tym wiedział.
2
[#26] Re: Prelude i mp3

@Ralpheeck, post #17

Klaus Schulze, Tengerine Dream, Jarre, Oldfield, Vangelis :)


Jak nie znasz to do tego zestawienia polecam dodać Ashra i Kosmischer Läufer.

[#27] Re: Prelude i mp3

@ppill, post #26

Jak nie znasz to do tego zestawienia polecam dodać Ashra i Kosmischer Läufer.


Nie znalem. Musze obczaic wiecej, bo pasuje do listy :)
Jak znasz jeszcze jakies w ten desen, to bylbym wdzieczny.

Nie taka stara jeszcze, są starsze. Nowe zaś nie powinny mieć miejsca czy jak?


No wiesz, ta nowa to taki Harry Potter, kultowy juz dla innego pokolenia, ktore zawsze bedzie patrzec ze wspolczuciem na jakichs Czterech Pancernych lub Zmiennikow.

Kiedys zbieralem winyle, i zauwazylem ze najczesciej lecialy te ktore kiedys w dziecinstwie mialem na kasetach. Te nowsze jakos zawsze mniej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem