kategoria: A500
[#1] Gry powodują restart (aladdin, trolls)
Hej. Moja Amiga 500 6A ma problem z uruchamianiem niektórych gier. Gdy chcę uruchomić grę Aladdin lub Trolls, następuje zawieszenie się amigi, restart amigi, miganie diody power. Często po restarcie pojawia się czerwony napis Software Failure. Próbowałem kilku wersji, z trainerami oraz bez, jeśli jest trainer, to tylko on się uruchomi. Gra Dyna Blaster uruchamia się na telewizorze po kablu Euro ale na monitorze po kablu d-sub już jest czarny ekran. Podczas pobierania innego pliku ADF Dyna Blaster wyczytałem, że został naprawiony błąd wyświetlania i faktycznie gra działa ale nawet gdy w trainerze wszystko jest wyłączone to i tak już w pierwszej planszy można rzucać kilka bomb i rażenie bomb jest ogromne ;/
Moja Amiga ma wymieniony procesor na 68010, dołożoną pamięć Elbox A701.zip z podstawką pod układ Gary (nie znam pojemności, ponieważ każdy program pokazuje co innego). Wszystko testuję na kick 1.3 oraz 3.1. Zrobiłem test wszystkich układów w DiagROM i wszystko wydaje się być OK.
Inne gry odpalają się bez problemu: pinball (wszystkie rodzaje), rodland, jumping jackson, superfrog, cool coyote, titus the fox, benefactor, golden axe, the chaos engine.
Czy te gry, z którymi mam problem, były wydane tylko na np. A1200? Czy problem leży po mojej stronie, np. źle działającej dodatkowej pamięci?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2023 09:57:26 przez szejker
[#2] Re: Gry powodują restart (aladdin, trolls)

@szejker, post #1

Aladdin tylko na A1200 odpalisz, bo powstała tylko w wersji Aga.
[#3] Re: Gry powodują restart (aladdin, trolls)

@szejker, post #1

Trolls byl wydany na AGA i na ECS.
Aladdin tylko na AGA.
Jesli masz 2MB chip w A600, to niektore gry rozpoznawaly blednie taka Amige jako A1200.
Dyna Blaster to problem monitora, ktory nie lapie trybu, uzywanego przez gre.
[#4] Re: Gry powodują restart (aladdin, trolls)

@Marcin27411, post #2

Czyli wszystkie gry z dopiskiem AGA uruchomią się tylko na amidze z tym układem? I takie zachowanie mojej amigi to norma w tym przypadku?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2023 10:38:52 przez szejker
[#5] Re: Gry powodują restart (aladdin, trolls)

@szejker, post #4

Ogólnie można powiedzieć że opisy OCS/ECS/AGA tyczą się Amig 500/500+,600/1200. Z Twoją Amigą jest wszystko OK.
[#6] Re: Gry powodują restart (aladdin, trolls)

@szejker, post #4

Gry na AGA moga sie uruchomic na twoim konfigu, to nie znaczy, ze beda dzialaly prawidlowo. Z tego co pamietam to Zool AGA byl taka gra, ktora dalo sie uruchomic na Amidze ECS.
[#7] Re: Gry powodują restart (aladdin, trolls)

@Don_Adan, post #6

Jeśli się nie mylę, karta Vampire dodaje AGA do A500.
[#8] Re: Gry powodują restart (aladdin, trolls)

@szejker, post #1

ale na monitorze po kablu d-sub już jest czarny ekran. Podczas pobierania innego pliku ADF Dyna Blaster wyczytałem, że został naprawiony błąd wyświetlania i faktycznie gra działa ale nawet gdy w trainerze wszystko jest wyłączone to i tak już w pierwszej planszy można rzucać kilka bomb i rażenie bomb jest ogromne ;/

Co to za monitor ?
Podaj namiary na poprawiona wersję dynablaster . Sprawdzę.
[#9] Re: Gry powodują restart (aladdin, trolls)

@Don_Adan, post #6

Zoo I i Zool II istniały w trzech różnych wersjach, CD32, AGA i ECS/OCS (mniej kolorów)
[#10] Re: Gry powodują restart (aladdin, trolls)

@Norbert, post #8

Monitor to AOC 24G2W1G4. Dodatkowym problemem są pionowe pasy, widoczne najbardziej na jednolitym tle, np. czarny obraz, szary gdy odpalam WB, fioletowy na ekranie kick 3.1. Domyślnie chciałem używać amigi na starym monitorze Acer V223W ale on w ogóle nie wyświetla obrazu. Na kablu pod gniazdo Euro wpiętym do starego TV Samsung, wszystko jest super, żadnych zniekształceń obrazu i dyna blaster śmiga w standardowej wersji. Tutaj wrzucam link do listy z wyszukiwarki dyna blaster, stamtąd pobieram gry i wrzucam na dyskietki programem amigaxfer: https://www.google.pl/?section=recherche&recherche=dyna%20blaster&type=Tous%20les%20mots&rubrique=roms
Ta poprawiona wersja, to "t + 11 ZNT". Ale niestety nawet bez włączania czegokolwiek w trainerze, gra świruje i działa to o czym wspominałem, czyli wiele bomb, duże rażenie bomb, itd.
Gierki ogarnięte, sporo już sobie ponagrywałem. Ale zauważyłem jeszcze jedną przypadłość... Coś jakby duchy. Odpalam Obsession Pinball, tam na planszy mocno migają punktacje (x2, x3, x4) i po restarcie (Ctrl A A) w tym samym miejscu widać jakby duszka, odbicia tego co było wyświetlane wcześniej. Dlaczego? Gdzieś w pamięci zostają jakieś śmieci?
[#11] Re: Gry powodują restart (aladdin, trolls)

@Norbert, post #8

Coś się link źle wkleił... Chyba forum na to nie pozwala. Wejdź na "planetemu net" i wyszukaj dyna blaster.

Przy okazji, może ktoś poleci jakieś ciekawe gry? Interesują mnie gry typu superfrog, cool coyote, pinball (puki co, nie udaje mi się uruchomić pinball fantasies)

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2024 11:12:55 przez szejker
[#12] Re: Gry powodują restart (aladdin, trolls)

@szejker, post #11

A może ten Pinball Fantasies też masz w wersji dla AGA?
[#13] Re: Gry powodują restart (aladdin, trolls)

@nostrum666, post #12

Racja ;) Już ogarnięte, gram :)
[#14] Re: Gry powodują restart (aladdin, trolls)

@szejker, post #11

[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Gry powodują restart (aladdin, trolls)
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Gry powodują restart (aladdin, trolls)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem