kategoria: A1200
[#1] mp3 hippoplayer, eagleplayer AHI
Czy hippoplayer i eagleplayer są w stanie odtwarzać mp3 bez zainstalowanego AHI ?, jeśli np. w hippoplayer wyłączę obsługę AHI to podczas próby odtworzenia mp3 system się zamraża(zawiesza), identycznie przy eagleplayer.
mam 3.2.2.1 oraz najnowszy ROM , mpega.library z aminetu pod 060 , wersja hippoplayer najnowsza możliwa i eagleplayer również.
Nie umiem rozwiązać problemu.
[#2] Re: mp3 hippoplayer, eagleplayer AHI

@ritzu, post #1

To może być problem z systemem 3.2.2. Miałem podobnie, gdzie przy próbie odtworzenia mp3 na procesorze 68060/50mhz pokazywało pełna zajętość procesora i w ogóle nic nie grało. Natomiast na systemie 3.9 nie mam z tym żadnego problemu, wszytsko gra płynnie i jeszcze zostaje 5 procent. W obu przypadkach ten sam procesor i ta sama biblioteka. Tylko że to robię przez ahi i kartę dziękowa I amigaAMP, ale chciałem tylko zobrazować przykład że z tym os 3.2.2 to jest nie do końca wszystko ok.
4
[#3] Re: mp3 hippoplayer, eagleplayer AHI

@ritzu, post #1

Hippo kozysta z bibliotek do encodowania i nie musi miec ahi ustawiasz na paula.device
28khz stereo daje rade na 040/40
1
[#4] Re: mp3 hippoplayer, eagleplayer AHI

@HOŁDYS, post #3

no właśnie że ma problem z paulą jak wyłączę AHI, to nie wina procka mam WARP 1260

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2024 17:44:53 przez ritzu
[#5] Re: mp3 hippoplayer, eagleplayer AHI

@ritzu, post #4

Ustaw czestotliwosc odtwarzania na 14 kHz mono i sprawdz.
Potem zmien na stereo itd. Potem zwiekszaj czestotliwosc.
Pamietaj, ze LoadFast musi byc w EaglePlayerze ustawione w Menu.
No i sprawdz jakiej wersji mpega.library uzywasz CPU czy FPU.
[#6] Re: mp3 hippoplayer, eagleplayer AHI

@Don_Adan, post #5

sprawa już rozwiązana, po prostu miałem mpega68020.library i nie działała pod 68060, zmieniłem na 68060 i już chodzi prawidłowo, mp3 gra zarówno pod AHI jak i PAULA bez AHI

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2024 21:00:04 przez ritzu
[#7] Re: mp3 hippoplayer, eagleplayer AHI

@ritzu, post #6

W teorii wersja na 68020 tez powinna zadzialac na 68060. Chyba, ze w wersji na 68020 jest uzywanych duzo instrukcji, ktore wycieto w 68060. Ale to by tez znaczylo, ze ich emulacja jest bardzo wolna na 68060., skoro az system freezuje.
[#8] Re: mp3 hippoplayer, eagleplayer AHI

@Don_Adan, post #7

preciez glownie fpu sie różniło
[#9] Re: mp3 hippoplayer, eagleplayer AHI

@michal_zukowski, post #8

Nie, 68020 nie ma FPU. Za to ma 64 bitowe mnozenie i dzielenie, oraz movep. Inne instrukcje CPU, ktore wycieli z 68060 sa prawie nieuzywane.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem