kategoria: A1200
[#1] chcę kupić fast ram do a1200
Jak w temacie :)

Myślałem o czymś takim https://programatory.archi-tech.com.pl/pl/p/Rozszerzenie-pamieci-11MB-Ex1T/315
Czy to dobry wybór?
Dodam, że zależy mi tylko na tym, aby odpalać gry z whdload bez problemu więc nie zamierzam wydawać fortuny na kartę szeroki uśmiech
[#2] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@endrju, post #1

Dobry wybór. Pod warunkiem że nie zależy ci na grach 3d.
1
[#3] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@amikoksu, post #2

Za rownowartosc moge Ci sprzedac turbo aca1221lc, tyle samo ramu plus procek 40mhz (stabilnie bez problemow) map rom i ide speeder pio4. Doom w 7 fps :D

A i jest z cala pamiecia pcimcia frendly nie trzeba nic odlaczac plus szybki clock port pod usb

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2024 19:19:51 przez MaroB

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2024 19:21:41 przez MaroB
1
[#4] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@MaroB, post #3

W jakim oknie te 7fps?
[#5] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@amikoksu, post #4

Niskie detale i tak jak masz caly ekran, potem hud i caly ekran, a potem hud caly ekran i troche ramki to na tym :)
[#6] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@MaroB, post #5

Przy 7 można już pograć. Nie jakoś super komfortowo ale pykać się da.
[#7] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@amikoksu, post #6

Nawet glooma deluxe na black magic na pelnym ekranie gralem na 1221lc. Powiem tak: jak tylko zmienilem turbo to zaszedlem 2 levele dalej od strzała. Jednak celowanie ponizej 10fps... da sie ale trzeba sie napocic.

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2024 19:48:15 przez MaroB
[#8] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@MaroB, post #7

Nie oszukujmy sie, to nie jest karta do grania w 3d tylko pobawienia sie w 3d :D ale jako rozszezenie pamieci bezkonkurencyjna ze swoimi feacherami. Chociazby okolo 3.700.000 transferu ide i to bez map romu. Niewiem ile z map romem bo na sd nie dziala bez moda kabla ale jak ma speeder jak w 1233n to powyzej 4 powinno dac rade.
[#9] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@endrju, post #1

NOPRELOAD

i działa każda dyskietkowa gra przez whdload na gołej A1200
[#10] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

A to to, kiedyś byłem w szoku, jakim cudem na gołej CD32 działały gry w whdload na składance CD (było takich kilka).
[#11] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@karolb, post #10

Za dzieciaka tez mialem goła 1200 z dyskiem i pamietam jak sie otwieralo folder i ikony tak jedna po drugiej sie pojawialy powoli :D ale dalo sie pograc z dysku w 2d. Mimo wszystko przyjemnosc z uzytkowania i responsywnosc znacznie wzrasta jak jest ram a najlepiej lepszy proc.
[#12] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@MaroB, post #3

7FPS to nieźle. Ja na ACA1233 40Mhz miałem koło 8FPS, ale na wysokich detalach. Później ją zmodowałem na 50Mhz i działa jak na filmiku
[#13] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@snifferman, post #12

020 40mhz i 030 40mhz maja bardzo podobne drystony w sysinfo. Zapewne 030 ma wiecej przydatnych instrukcji i duzo zeczy policzy szybciej ale juz 030 26mhz jest slabszy od 020 40mhz
1
[#14] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@MaroB, post #13

Dużo zależy od szybkości dostępu do fastu. ACA1233 na 50Mhz ma prawie 12Mips. Klasyczne karty miały w okolicach 10Mips jesli dobrze pamiętam. To i tak za mało na 3D z teksturami. Do wektorówek i WHD 020 40Mhz czy 030 50Mhz nie będzie miało znaczenia. Jesli cena 020 vs sam Fast jest podobna, to lepiej brać 020 na 40Mhz
1
[#15] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@MaroB, post #11

Zadziwiający brak polskich liter, piszesz z Amigi klasycznej? :)

Za dzieciaka tez mialem goła 1200 z dyskiem i pamietam jak sie otwieralo folder i ikony tak jedna po drugiej sie pojawialy powoli :D


To było tak dawno że nie pamiętam, ale przeskok z FDD na HDD, to był kosmos.

ale dalo sie pograc z dysku w 2d.


Tego nie rozumiem, możesz rozwinąć?

Mimo wszystko przyjemnosc z uzytkowania i responsywnosc znacznie wzrasta jak jest ram a najlepiej lepszy proc.


Zwykły Fast RAM (zazwyczaj karty 4 lub 8) już daje prędkość x2, do tego w DPaincie można robić dłuższe animacje, więcej Chip RAM zostaje, same plusy, no i te ikonki z HDD się szybciej pojawiają xD
[#16] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@karolb, post #15

Piszę z telefonu :D nie mam autokorekty. A co do fastu dokladnie o to mi chodziło ;D
[#17] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@endrju, post #1

Nie trzeba dużo mocy obliczeniowej, żeby gry 3d śmigały, nawet na 68000/7mhz.
Kluczem jest optymalizacja. Tutaj przykład:

[#18] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@Marcin27411, post #17

"Death Mask". "Za Żelazną Bramą" chodziły na A500 7Mhz
1
[#19] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@Hubez, post #18

"Death Mask". "Za Żelazną Bramą"

Nie grałem.
[#20] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@Marcin27411, post #17

Czy ta gra ma jakąś nazwę czy to współczesne tech demo?

To że coś tam chodziło na 7MHz nie znaczy że było fajne, na lepsze trzeba się było wykosztować.
[#21] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@ZorrO, post #20

Czy ta gra ma jakąś nazwę czy to współczesne tech demo?

I gra, i tech demo w jednym produkcie.
[#22] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@Marcin27411, post #17

Optymalizacja kluczem do sukcesu, tu najnowsza gra 3d na A500 7 MHz !!!! Grind:

2
[#23] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@Marcin27411, post #17

Czyli zamiast dokupować mocniejszy hardware, to wystarczy sobie gierki zoptymalizować! A cały świat dał się nabrać na jakiś postęp technologiczny

Tak serio to przykład interesujący cool

Inna sprawa, że autor wątku pytał zdaje się o poradę w zakresie zakupu sprzętu a dodatkowym kontekstem było osiągnięcie niezbędnego minimum do odpalania gierek z WHDLoad
[#24] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@Djk83, post #23

świat dał się nabrać na jakiś postęp technologiczny

No niezupełnie, ale pamiętam, że kiedyś net mi chodził
dobrze na 1 rdzeniowym cpu 1.6ghz a dziś trzeba
mieć, panie, ze 15 wątków, ssd na pci i 100 giga ramu.
4
[#25] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@snifferman, post #12

7FPS to nieźle. Ja na ACA1233 40Mhz miałem koło 8FPS, ale na wysokich detalach. Później ją zmodowałem na 50Mhz i działa jak na filmiku

Co wszyscy z tym Doomem jak AvsP był lepszy i miał reklamę nawet.

1
[#26] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@Marcin27411, post #25

Co wszyscy z tym Doomem jak AvsP był lepszy i miał reklamę nawet.


nie karmić trolla!
1
[#27] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@karolb, post #26

jak ktoś jest miłosnikiem Dooma i ma domek z trawnikiem to teraz opcjonalnie moze kupić dedykowaną kosiarkę

https://www.gry-online.pl/newsroom/jedna-z-najwazniejszych-strzelanek-wszech-czasow-trafila-na-nowa/z528623
[#28] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@Azakiel, post #27

Słyszałem o klonie Doom'a na Meritum. Poczekamy, zobaczymy.

[#29] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@Marcin27411, post #28

Zabawne że większość wątków onkartach turbo kończy się rozmową o Doomie.
Szczerze? Nigdy w życiu w to nie grałem, patrząc na filmiki gra totalnie do mnie nie przemawia. Pierwszą grą tego typu była Cytadela i mimo działania na a500 bardzo bardzo wolno jakoś mi się podobała, następna była Za Zelazną Bramą, a pote. Duke Nukem 3d u kolegi na Pc (cycki w grze zachęcały). Tak serio nie wiem skąd zachwyt tym Doomem w amiga społeczności.
[#30] Re: chcę kupić fast ram do a1200

@Biegu86, post #29

Doom to historia, pierwsza gra w którą można było sobie rozsądnie pograć w sieci Novell Netware po protokole IPX. Dla mnie z tego typu gier potem był jeszcze jedynie Quake, reszta to już dla młodszego pokolenia. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem