[#1] Windows 11 i WB3.1 Folder sharing
Cześć, Od dwóch dni próbuję skonfigurować PC i Amigę 1200 tak, aby widziały się w sieci. Próbowałem korzystać z FTP za pomocą Filezilli i TYPSoft (na PC) oraz dosClick 2 i AmiFTP na Amidze. Próbowałem również samby fs i smb2, ale za nic w świecie te komputery się nie widzą. Zauważyłem, że tutoriale, które oglądam, są na przykład na Windows 10 i starsze. Chciałbym skupić się na jakimś rozwiązaniu, które ma szansę zadziałać na Windows 11. Co obecnie działa i jest najprostsze do skonfigurowania?
[#2] Re: Windows 11 i WB3.1 Folder sharing

@MaroB, post #1

SMB2? A próbowałeś SMB1? Domyślnie, bodajże od Windows 8, SMB1 jest wyłączone i trzeba sobie to włączyć w dodatkowych funkcjach systemu Windows żeby udostępnianie działało? Czasem jak ktoś ma jeszcze komputer z XP i chce udostępnianie z nowszymi systemami (Win 8/10/11) zrobić to często pomaga włączenie tego.
1
[#3] Re: Windows 11 i WB3.1 Folder sharing

@Madman, post #2

Zgadza się. W WIN10 trzeba już ręcznie odklikac.
2
[#4] Re: Windows 11 i WB3.1 Folder sharing

@MaroB, post #1

Ja to zrobiłem na zwykłym FTPd z strony amigi, a na PC skonfigurowałem amigę jako dysk sieciowy. Działa.
2
[#5] Re: Windows 11 i WB3.1 Folder sharing

@MaroB, post #1

Może masz gdzieś dostęp do pakietu Amiga Forever od Cloanto, którego częścią jest Amiga Explorer.
O ile pamiętam to za jego pomocą było można połączyć PC z Amigą; Dyski Amigi były widoczne z poziomu systemu.
Nie wiem czy ten program jest jeszcze rozwijany i zadziała z Win11... zawsze można próbować z trybie zgodności. (Choć ta funkcja w Windows działa dość "randomowo" - na jednym komputerze w Win11 program w zgodności się uruchamia, a na innym komputerze z tę samą wersją Windy11 już ten program się w trybie zgodności uruchomić nie chce.)

Znalazłem na stronie AmigaForever, że program jest nadal rozwijany. A na jedynym ekranie dołączonym do opisu jest chyba windows 10.
Opis sugeruje że instalator programu i konfiguracji zadziała:
- works on Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7 and equivalent Windows Server editions



Ostatnia aktualizacja: 07.02.2024 13:42:29 przez PWS
1
[#6] Re: Windows 11 i WB3.1 Folder sharing

@MaroB, post #1

Co obecnie działa i jest najprostsze do skonfigurowania?

pomysł
konfiguracja w winuae jakiegoś katalogu z PC, tak aby działał jako dysk twarzy pod amigą
i wtedy można swobodnie przenosić dane.
3
[#7] Re: Windows 11 i WB3.1 Folder sharing

@PWS, post #5

Chyba zacznę od Amiga Forever, może byc najprostrze jeśli to gotowiec :D dzieki
[#8] Re: Windows 11 i WB3.1 Folder sharing

@PWS, post #5

Udało się, ale nie bez kombinowania. Amiga zaczęła odpowiadać na ping z PC dopiero po zainstalowaniu nowszego dema MIAMI DX. Następnie za chiny nie mogłem znaleźć AExplorera dla Amigi a nie chciał się sam zainstalować. Ostatecznie znalazłem go na Amiga Forever w systemie 3.X na dysku WORK i po zgraniu na prawdziwą Ami zaczęło hulać jak złoto. Nawet Ramdisk widzę teraz na PC. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem