[#1] ikony i file typy
Witam serdecznie!
Chciałbym zapytać, czy istnieje sposób, aby na Workbenchu 3.1 ustawić automatyczne uruchamianie programu obsługującego dany format pliku po kliknięciu na niego,
na przykład plików jpg lub mod?
Jeśli tak, to jakiego narzędzia powinienem użyć do skonfigurowania tego? Z góry dziękuję za pomoc!
1
[#2] Re: ikony i file typy

@MaroB, post #1

Jest taki program DefIcons ktory robi dokladnie to co ci chodzi.
Jedank na Aminecie jest tylko dla OS3.5+.
Ale jesli dobrze pamietam dla 3.1 tez byl ale obecnie trudno powiedziec gdzie mozna go pobrac.
[#3] Re: ikony i file typy

@MaroB, post #1

Też kiedyś nad tym siedziałem. Jedyne co mi się udało znaleźć to newicos coś podobnego oferuje. Wszystko inne wymaga już os 3.5+

Poradziłem sobie inaczej. Porobiłem toolmanagerem docki i na nie wrzucam np obrazki. Do LHA mam handlera. Przerzucam do okienka na pulpicie archiwum i mi je rozpakowuje.
[#4] Re: ikony i file typy

@Phibrizzo, post #2

Jest na aminecie w CloverIcons.lha
1
[#5] Re: ikony i file typy

@MaroB, post #1

Ja niegdyś na A1200 z ROMem 3.0 używałem NewIconsV4, który zawiera polecenie DefIcons. Co prawda nie było możliwości edycji pliku preferencji, czyli rozpoznawanych formatów plików, ale jeżeli dobrze pamiętam to można zapożyczyć bardziej rozbudowany plik deficons.prefs z systemu 3.5+, lub stąd.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2024 17:23:29 przez Ponki1986
[#6] Re: ikony i file typy

@Ponki1986, post #5

Niestety zapożyczone deficons.prefs powoduje błąd nr $80000004. Wrzuciłem coś takiego ze scalosa jak action Prefs. Coś tam pokombinowałem chwile i nagle zaczołem mi widzieć program imp3 jako katalog wiec pokasowałem coś i już nie ma presetów :D może to jakieś wyjście tylko nie wiem jak to działa...
[#7] Re: ikony i file typy

@Wankowicz, post #3

Skąd wziąść ten toolmenager? A dobra to ten pasek juz wiem :D

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2024 20:07:25 przez MaroB
[#8] Re: ikony i file typy

@cholok, post #4

CloverIcons.lha zadziałało, tylko nie mogę znaleźć prefsów, żeby programy pozmieniać:D
[#9] Re: ikony i file typy

@MaroB, post #8

To juz musisz sobie recznie w tooltypach defikon poznieniac.

EvnArc:Sys/
1
[#10] Re: ikony i file typy

@Phibrizzo, post #9

Dzięki! O to chodziło :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem