kategoria: Sprzęt
[#1] FG24 i kabel video
Czy ktoś mógłby mnie poratować schematem kabla połączeniowego Cinch->EURO, którego używało się w pierwszych wersjach FG24 ? Miałem kiedyś taki kabel, ale na przestrzeni dziejów zaginął bez śladu. Na próbę podłączyłem wyjście wizyjne z Amigi (przez kabel RGB->EURO) do digitizera, jednak dostaję informację, że "Brak sygnału na wejściu video !!!".



Przypuszczam, że rozkład pinów na złączu SCART w FG24 jest jakiś inny niż w standardzie. Sam digitizer do ostatniej chwili (25 lat temu ) działał normalnie, więc wątpię żeby się zepsuł od samego leżakowania w szufladzie . Będę wdzięczny za pomoc.




Ostatnia aktualizacja: 24.02.2024 17:45:45 przez MarX
[#2] Re: FG24 i kabel video

@MarX, post #1

Rozkład pinow jest właściwy.
Amiga na złączy RGB nie daje sygnału zespolonego composite wideo tylko osobno R G B
Taki sygnał (composite video) masz w każdej małej Amidze, na osobnym złączu. Musisz tylko dobrze poszukać.
[#3] Re: FG24 i kabel video

@Norbert, post #2

Jeeej, faktycznie. Coś mi się pomyliło, że na złączu RGB leci też "kompozyt" hide2. Wygrzebałem wideo z epoki i rzeczywiście działa jak należy. Mogłem tak od razu . Dzięki za pomoc OK


1
[#4] Re: FG24 i kabel video

@MarX, post #3

Jakość jak zwykle....
Ponoć to jest obecnie technika "vintage 80`s look" więc jestes zbnowu na czasie szeroki uśmiech

Proponuję podłączyć kamerę bezpośrednio i zgrywać bez taśmy - powinno być lepiej, tylko że stacjonarnie..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem