[#1] Amiga i Moduł brzmieniowy
Hi.Mysle o jakimś module brzmieniowym do Amigi.W sumie mam syntezator Yamaha CS1X ale póki co muszę z nim "latać " między amiga a makiem a nowy syntyzator zagraci mi legowisko.Wszystko po to by pobawić się w Octamed Sound Studio i słuchać pliki Mids.Czy ktoś używa podobnego osprzętu?Widzialem że ceny modułów zaczynają się od 500 zł.
[#2] Re: Amiga i Moduł brzmieniowy

@Japiler32, post #1

Będzie pasował każdy moduł brzmieniowy posiadający klasyczne porty MIDI.
Warto jednak pomyśleć o takim który jest wspierany przez Amigę (edytor brzmień). Dlatego polecam rozejrzeć się za jakimś starszym modelem który można spotkać np. na Allegro albo OLX tj. Korg 05/RW, Alesis QSR lub Roland JV-1080. Twoja Yamaha CS1X też ma dedykowany edytor na Amigę.

Pozdrawiam,

Azz
[#3] Re: Amiga i Moduł brzmieniowy

@Japiler32, post #1

Używam modułu Roland SD-50. Oceniam go bardzo dobrze. Oprócz brzmień GM/GS ma jeszcze kilkaset dodatkowych, które można wykorzystać. Szkoda, że Roland już go wycofał z produkcji. Współpraca z Amigą przez typowy interfejs (SD-50 ma standardowe wejście MIDI DIN5).

Widziałem ostatnio, że Lotharek zrobił GuMP-a, który chyba jest prostym modułem brzmieniowym, a cena jest poniżej 200 zł.
[#4] Re: Amiga i Moduł brzmieniowy

@Azzorek, post #2

Tak wiem że jest CS1X Editor i juz się do niego dobrałem ,fajnie że ma bank 128 presetow stworzonych przez autora edytora co mnie miło zaskoczyło bo swego czasu chciałem kupić jakies banki na eBay .Obadam wasze propozycje choć najlepiej pod względem kształtu odpowiadał by mi moduł bez tych mocowań po lewej/prawie do racka.Co do firmy Roland to jest Roland u220 (rack) na olx i ma niezłe dźwięki .

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2024 21:06:24 przez Japiler32
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem