kategoria: A2000/A3000
[#1] A3000 WB3.2 Picasso II
Witam.
Moja A3000 plus BFG 060, karta Matze Zorro LAN IDE Clock Port , WB3.2 (zakupiony jako gotowiec wraz z ROM na Alle...)Próbuje do tego zestawy dorzucić kartę graficzną Picasso.W ShowConfig karta jest widoczna , sterownik z Aminetu Picasso96,instalacja bezproblemowa, wszystko tak jak powinno być (libs,Dev-monitors)Po instalacji mam w Prefs Picasso96Mode oraz PVS.Ale dalej juz nie jest tak fajnie ..Picasso96Mode nie wykazuje żadnej karty (Attach Setting to - No Board) a w ustawieniach ScreenMode nic się nie zmienia.Sprawdzałem kartę w rożnych gniazdach i bez zmian . ciągle No Board.Dodam że na Systemie WB3.1 i bez BFG karta graficzna normalnie działała.Jedyne co udało mi się osiągnąć to po zainstalowaniu starszych sterowników (2.4 1.5 ) mam w ScreenMode dodatkowe rozdzielczości ale w tylko w 256 kolorach.Byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś mnie nakieruje co pominąłem lub czego mi brakuje ... :/











[#2] Re: A3000 WB3.2 Picasso II

@wolf1128, post #1

Może to jest ten przypadek że z AmiNetu nie działa a z icomp.de tak.
[#3] Re: A3000 WB3.2 Picasso II

@_DiskDoctor_, post #2

Ja bym sprawdził z CGX3 albo Cgx4. Chyba CGX3 był dostępny za free.
[#4] Re: A3000 WB3.2 Picasso II

@_DiskDoctor_, post #2

To nie to. Ja próbowałem z Radeonem na mediatorze i P96 od Jensa i też miałem no board. Czekam na nowe blachy do A3k to jak ją będę rozbierał to wrócę do tematu. Raz już kiedyś to poustawiałem to może znów się uda.
[#5] Re: A3000 WB3.2 Picasso II

@Rafał A-3000, post #4

Czyli na tą chwilę nic nie zdziałam???
[#6] Re: A3000 WB3.2 Picasso II

@wolf1128, post #5

Próbuj dalej, aż znajdziesz. To kwestia właściwego sterownika i ustawień. M.in tool icon monitora. To on włącza kartę i dla cgx jak i P96 i dodaje tryby.
Z CV64 też mi trochę zajęło znalezienie działającej wersji. Teraz mam i na cgx i P96.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2024 15:24:04 przez Rafał A-3000
[#7] Re: A3000 WB3.2 Picasso II

@wolf1128, post #5

Jeszcze mi się kojarzy, że w bibliotece identify.library dochodzą co chwile nowe sprzęty. Może to to?
[#8] Re: A3000 WB3.2 Picasso II

@_DiskDoctor_, post #7

Ta biblioteka raczej nic do tego nie ma.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem