kategoria: A500
[#1] Amiga 4000 T black screen
Cześć, czy na forum jest ktoś kto ma doświadczenie z A 4000T.
Nie chodzi mi o osyby które mają A4000D ale kogoś kto pracował i ma doświadczenie z 4000T.
Mam problem z obrazem po tym jak kodziłem ja wadliwy kablem kupionym na Allegro. Były już pytania co to za sprzedawca. Jest ciągle na Allegro i ma się dobrze zainteresowanych wątkiem tego dziadowskie go kabla zapraszam na priv.
Poniżej screeny z mojej A4000T
[#2] Re: Amiga 4000 T black screen

@Hogen, post #1

Witaj. Mam 4000T, i chyba jest za malo informacji, aby cokolwiek zdiagnozowac. Mogles uwalic uklad tym kablem, a moze masz niepodowcikane romy.
Po resecie stacja czyta?
Probowales wyciagac wszystkie rozszerzenia i puscic na golasa?
Chodzilo wszystko OK, do czasu podlaczenia przez ten kabel? Jezeli tak, to baardzo zle :(

Na zdjeciu ladna TT :)

Znalazlem twoj poprzedni watek
https://www.ppa.pl/forum/elektronika/46135/amiga-4000t-black-screen-mysz-nie-dziala#m800308
I raczej masz ujarana Lise.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 13:35:42 przez Ralpheeck
[#3] Re: Amiga 4000 T black screen

@Hogen, post #1

Cześć. Do wyjścia Video idą sygnały analog RGB z układu Video DAC i synchronizacja z Alice i jednego bufora. Te układy do sprawdzenia na początek. Jeśli po włączeniu Ami czyta dyskietkę to zaczął bym od układu Video DAC i tego bufora U457.Jeśli sam nie ogarniesz to mogę Ci pomóc.
2
[#4] Re: Amiga 4000 T black screen

@Hogen, post #1

Prawda jest taka, że sam nic nie zrobisz.
Niestety, ale musisz wysłać Amigę do serwisanta.
[#5] Re: Amiga 4000 T black screen

@stachu100, post #4

Czyli do kogo ?
Kto teraz na forum jest zaufany i jest w stanie ogarnąć naprawę płyty A4000. ?
Też mam płytę do naprawy i nie wiem do kogo z tym tematem.



Ostatnia aktualizacja: 12.03.2024 10:26:48 przez damianx
[#6] Re: Amiga 4000 T black screen

@Hogen, post #1

Wygląda na brak synchronizacji. Kabel SCART przenosi synchronizację zespoloną (_CSYNC), zatem jakiekolwiek zwarcie mogło dotknąć tej linii. Na szczęście w A4000T za generowanie tego sygnału odpowiada U457. Podejrzewam że wymiana go powinna uzdrowić Amigę.

Czy sama Amiga bootuje z dysku, tylko obraz jest skaszaniony?

@damianx: co tam masz do naprawy?
1
[#7] Re: Amiga 4000 T black screen

@damianx, post #5

Pisz do Amigo-A1200-040 albo do alta
I jeden i drugi powinien ci pomóc.

PS. Jak pisałem posta już alt się odezwał... :)

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2024 11:40:42 przez wali7
2
[#8] Re: Amiga 4000 T black screen

@wali7, post #7

Polecam Amigo-A1200-040. Moja a4000d śmiga i ma się dobrze OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem