kategoria: CDTV
[#1] CDTV problem z klawiatura
Mam problem z klawiatura cdtv - automatycznie wciska się klawisz ' przez cały czas. Klawiatura.jest sprawna- sprawdzona na innej cdtv. Reaguje tylko.na reset, żadne inne klawisze nie wchodzą. Podmienione chipy CIA - dalej to samo. Amiga została cala zrekapowana, usterka jest od samego początku jak ja mam. Co może być przyczyną?
[wyróżniony] [#2] Re: CDTV problem z klawiatura

@moulder, post #1

Mozliwe ze jest uszkodzony uklad opowiedzialny z IR. Sproboj go wyjac.
Duzy scalak na skraju plyty glownej nad CD-ROMem. Niedaloko pamieci CHIP.
Klawiatura bez niego bedzedzie dzialac.
[#3] Re: CDTV problem z klawiatura

@moulder, post #1

Kiedys mialem bodaj cos podobnego. Cos z masa bodaj to bylo. Masa na styku musi byc, tak stwierdzil ten ktory mi przejsciowke klawiatury z CDTV na A2000 zrobil.
[#4] Re: CDTV problem z klawiatura

@moulder, post #1

Chodzi o uklad U75? Chyba też go podmieniałem i to samo.
[#5] Re: CDTV problem z klawiatura

@moulder, post #4

Moze tez byc U62 lub elementy naokoło U75/U62 - kwarc lub połączenia.
[#6] Re: CDTV problem z klawiatura

@orila, post #5

Usterka odnaleziona z pomocą zaprzyjaźnionego fachowca. Okazało się, że była spalona jesna ścieżka na pcb łącznie z rezystorem. Rezystor wymieniony, ścieżka otworzona i klawiatura dzisla. Uszkodzenie sciezki było pod jednym z chipów który trzeba było najpierw wylutowac.
[#7] Re: CDTV problem z klawiatura

@moulder, post #6

Daj bardziej dokładny opis, który układ- pomoże to w przyszłości innym użytkownikom ok, racja
[#8] Re: CDTV problem z klawiatura

@Bartek2075, post #7

Kolo ukladu U81, rezystor C113.
1
[#9] Re: CDTV problem z klawiatura

@moulder, post #8

chyab znam tego fachowca :) stary amigowiec z Gdyni ?
1
[#10] Re: CDTV problem z klawiatura

@Don_Adan, post #3

Apropo tej masy. To teraz wiem czemu mi się nie udała przeróbka :D
[#11] Re: CDTV problem z klawiatura

@MaroB, post #10

ciekawe, DLACZEGO ?
:)

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2024 18:13:11 przez Cezarykl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem