kategoria: A500
[#1] Pistorm dla A500
Witajcie.

1. Nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji, jakie są minimalne wymagania dla tej karty w przypadku Amigi 500.

Chodzi mi o wersję Kickstart`u, ilości i rodzaju pamięci, wersji płyty głównej itp itd

2. Druga sprawa, to podobno problem z kompatybilnością z oprogramowaniem pod klasyczną A500 1 MB Ram oraz brak możliwości odłączenia karty tak jak np. Blizzardów w A1200.

3. Na forum ppa z 2021r. wyczytałem o jakiś przymiarkach dla podłączenia takiej karty do bocznego portu A500. Wyszło coś z tego?

Z góry dzięki za pomoc

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2024 21:57:42 przez lukjan

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2024 21:58:23 przez lukjan
[#2] Re: Pistorm dla A500

@lukjan, post #1

Odp. 3 Tak, nazywa się Lazarustorm
[#3] Re: Pistorm dla A500

@lukjan, post #1

1. sprawna A500
2. pistorm != aca500
3. lazarustorm. słabe to jest, ale może komuś potrzebne.

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2024 07:55:59 przez MariuszK
[#4] Re: Pistorm dla A500

@lukjan, post #1

Kicka sobie mapujesz jakiego chcesz wiec nie ma znaczenia. Osobiscie najpierw podlaczylem pistorma do plyty 5a ale problemem okazalo sie 512mb chip. Fajny bajer jest przy nowszym agnusie ze w konfiguracji pistroma mozna ustawic zeby pamięć 512 slow pod klapka bylo widoczne jako dodatkowe 512chip. To akurat dzialalo mi na plycie w ver 8. Ale ostatecznie 1mb chip tez byl nie wystarczajacy wiec skonczylo sie na dolutowaniu 2mb chip. Osobiscie przy 512kb pistorm dla mnie nie ma sensu. Masa gier whdload nawet sie nie uruchomi. Chyba ze kogos interesuje RTG to wtedy to inna sprawa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem