kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)
Witajcie.

Mam po bardzo starym laptopie kartę jak w temacie, ale bez numeru rewizji, więc pewnie 1.
Te karty ponoć nadają się do współpracy z Amigą.

W Amiga Early Startup Control urządzenie nie jest widoczne (na liście jest tylko TF1260), ale nie wiem czy ma być w ogóle widoczna, natomiast po podłączeniu do A1200 świecą się / mrugają diody, więc napięcie jest. Karta w laptopie gdy ją z niego wyciągałem na pewno była sprawna.

Dziś zacząłem się z tym znowu bawić, a robię to na raty z bardzo długimi przerwami, i widzę że mam nawet Prism2v2 zainstalowane, a teraz dodałem CardReset i CardPatch i zabieram się za Miami lub ewentualnie AmiTCP

Pytanie czy idę w dobrym kierunki i co dalej?

Czy ktoś ma praktyczną wiedzę co do instalacji tej karty od A do Z (czyli do momentu uzyskania połączenia z siecią wewnętrzną / internetem) w A1200 ?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2024 18:29:52 przez lukjan
[#2] Re: Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)

@lukjan, post #1

Moim zdaniem ta karta nie pójdzie w Amidze, bo wymaga portu PCMCIA 32-bit (wtedy to się nazywa już PC Card), a Amiga ma 16-bit.
Jak ktoś ma inne doświadczenia to też chętnie poczytam


Ostatnia aktualizacja: 02.04.2024 18:50:18 przez TuReX
1
[#3] Re: Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)

@lukjan, post #1

Idziesz w dobrym kierunku.
Sprawdź jaki DEVICE obsługuje tą kartę wifi i takie zastososuj przy ustawianiu stosu TCP/IP.
Poczytaj TO
Coś ci co nie co rozjaśni.
Jak skonfigurować kartę wifi, będziesz miał opisane przy DEVICE jakie go obsługuje.
Na poczatku przetestuj działanie na otwartej sieci.
Jak zadziała wtedy ustaw WPA lub inne kodowanie
[#4] Re: Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)

@lukjan, post #1

Wrzuć zdjęcie karty.
[#5] Re: Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)

@TuReX, post #2

Moim zdaniem ta karta nie pójdzie w Amidze, bo wymaga portu PCMCIA 32-bit (wtedy to się nazywa już PC Card), a Amiga ma 16-bit.

Zależy od wersji karty. Jest 16-bitowa, która działa bezproblemowo z Amigą.
[#6] Re: Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)

@perinoid, post #5

Możesz podać jakieś oznaczenie tej karty, tzn. jak ją rozpoznać? Bo w manualu producenta nie jest to wyszczególnione, jest tylko mowa o wersji 32-bit.
Miałem kiedyś tę kartę i niestety nie działała w Amidze..


Ostatnia aktualizacja: 03.04.2024 12:26:16 przez TuReX
[#7] Re: Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)

@TuReX, post #6

Ano wygląda to tak: https://photos.app.goo.gl/24NkNLBGsd8FF1Te6

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2024 14:21:27 przez perinoid
[#8] Re: Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)

@perinoid, post #7

A droga strona. ?
Jest tam złota blaszka?
[#9] Re: Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)

@Norbert, post #8

Moja miała złotą blaszkę, czyli wychodzi na to, że wersja działająca w Amidze nie powinna jej mieć..

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2024 15:20:09 przez TuReX
[#10] Re: Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)

@TuReX, post #9

Złota blaszka = 32 bit cardbus. Nie działa z Amigą
[#11] Re: Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)

@Norbert, post #8

A droga strona. ?
Jest tam złota blaszka?

Oczywiście, że nie. Ze złotą to by była karta 32-bitowa. A ta jest 16-to.
[#12] Re: Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)

@Sir_Lucas, post #4

[#13] Re: Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)

@lukjan, post #12

[#14] Re: Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)

@lukjan, post #13

Twoja karta zadziała z Amigą z szyfrowaniem WEP, albo z otwartą siecią ze sterownikami Prism 1.7

Jeśli zrobisz upgrade firmware'u w tej karcie to zadziała też z WPA2/AES ze sterownikami Prism2v2.
2
[#15] Re: Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)

@Sir_Lucas, post #14

Moja sieć ma WPA2/PSK.

Jak zrobić aktualizację?

W ostateczności dołożę repeater i wyłączę na nim szyfrowanie na czas zabawy z Amigą....
[#16] Re: Linksys WPC11 (Wifi pod PCMCIA)

@lukjan, post #15

1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem