[#1] Amiga 2000 rev.4 i rev.6
Witam.
Mam dwie Amigi 2000.
Jedna w rev.4 (dzisiejszy zakup) i druga w rev.6.

W tej rev.6 mam zainstalowana karte Bridgeboard choc nie uzywam jej i adapter ide i w nim przez inny adapter karta CF z system i grami.
Komputer na kickstart 1.3-3.1 na przelaczniku i oczywiscie pracuje pod 3.1.

Czekam na rozszerzenie wiec mam tylko 1mb chipu.
Dzis po zakupie tej Amigi 2000 w rev.4 ,ktora ma tylko karte Microbotics 8up (ktora dziala nie na 8 mb a na 6 mb (trzeba bylo zworki przestawiac bo na 8 mb cos tam slabo bylo,moze nie dolozone) stwierdzilem,ze wloze ten ram do mojej rev.6 i nagle po starcie czerwony ekran z komunikatem o kartach i ze jest blad.

Co mu sie nie podoba? Karta ide czy ten Bridgeboard?
Slyszalem,ze niektory karty nie dzialaja na rev.4 i ze niektore na rev.6 ale zaskoczenie wielkie…

Chcialem kupic karte ide do tej z rev.4 ,dilozyc przelacznik kickstartow ale zachodze w glowe czy jak wszystko podlacze to znowu nie wyjdzie czerwony ekran…

Ma ktos doswiadczenia w tej materii?
[#2] Re: Amiga 2000 rev.4 i rev.6

@Jasiu1976, post #1

Jak dla mnie to właśnie RAM się sypie, możesz mieć 8mb w Zorro II. Jeśli masz tam Bridgeboard to ona zajmuje już 2 mb, pozostało ci 6 jako RAM dla innej karty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem