[#1] Tapety do systemów classic
Mam wypieszczony system 3.2 (3.2.2.1). Czegoś mi jednak oprócz belki brakuje.

Skąd wziąć pulpity do Amigi do systemów Classic? Czy jest jakieś repozytorium w sieci (najlepiej: do RTG)? Najlepiej z motywem boing. Sprawdziłem systemowe ale nic nie ma.

Będę wdzięczny.
[#2] Re: Tapety do systemów classic

@_DiskDoctor_, post #1

https://www.google.com/search?q=amiga+desktop+backdrop&client=ubuntu&sca_esv=a5add67506ee7398&sca_upv=1&channel=fs&udm=2&biw=2560&bih=1278&sxsrf=ACQVn09x602S6QIX-1uNXWqz0g_PHMChgA%3A1713625365044&ei=FdkjZq2oAv3dwPAPp_230Ac&ved=0ahUKEwjthqX5h9GFAxX9LhAIHaf-DXoQ4dUDCBA&uact=5&oq=amiga+desktop+backdrop&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiFmFtaWdhIGRlc2t0b3AgYmFja2Ryb3BI2iBQygJY4RhwAXgAkAEAmAGQAaAB0gaqAQM0LjS4AQPIAQD4AQGYAgKgAo4BwgIHEAAYgAQYE8ICBBAjGCeYAwCIBgGSBwMxLjGgB6cE&sclient=gws-wiz-serp#vhid=Z67387Q9QVBkMM&vssid=mosaic

A tak próbowałeś? :)
1
[#3] Re: Tapety do systemów classic

@jargo, post #2

Pytałem o stronę a nie co wpisać w google.
[#4] Re: Tapety do systemów classic

@_DiskDoctor_, post #3

Dlatego dostałeś gotowy link :)
[#5] Re: Tapety do systemów classic

@jargo, post #4

1
[#6] Re: Tapety do systemów classic

@_DiskDoctor_, post #1

"pulpity", "repozytorium"


5
[#7] Re: Tapety do systemów classic

@_DiskDoctor_, post #1

skoro masz RTG to czemu nie wybrać "normalnej" tapety takiej jakiej byś umieścił na PC? :)
1
[#8] Re: Tapety do systemów classic

@mateusz_s, post #7

Są darmowe AI, można sobie zrobić tapet z boingami ile wlezie
[#9] Re: Tapety do systemów classic

@karolb, post #8

Ale ja pytam o gotowe repozytorium!

Czyżby nie było żadnego??
[#10] Re: Tapety do systemów classic

@_DiskDoctor_, post #9

https://amiga-look.org/
4
[#11] Re: Tapety do systemów classic

@_DiskDoctor_, post #1

Daj screenshota jak wygląda Twój pulpit Amigi :)
[#12] Re: Tapety do systemów classic

@Maciek44, post #11

To jest firmowy pulpit z napisem OS3.2 i WBDock2, nic więcej.
[#13] Re: Tapety do systemów classic

@_DiskDoctor_, post #12

Tak się zastanawiam?
Po co sobie zaśmiecać i spowalniać system.
Zainstalować to co najpotrzebniejsze i tyle.
Czym mniej syfu tym chyba mniej problemów.
Amen musiałem napisać
1
[#14] Re: Tapety do systemów classic

@mwb113, post #13

Czym mniej syfu tym chyba mniej problemów.

Jest w tym trochę racji. W epoce często widziałem, że Workbench uginał się od gryzących się ze sobą nakładek, upiększaczy w stylu lat 80/90, wszystko błyskało, świeciło, mrugało, system odpalał się z muzyczką, fonty były nieczytelne, tła waliły po oczach... A gdy trzeba było coś uruchomić to i tak z "no startup-sequence", bo gryzło się z tymi wszystkimi hackami na WB albo było za mało wolnego ChipRAMu. :)

W dzisiejszych czasach widzę, że ludzie zaczynają doceniać minimalizm, trochę bardziej skupiają się na funkcjonalności, stabilności i lepszej prędkości działania. Może dlatego, że i stylówa lat 80/90 odeszła w niepamięć i zmieniło nam się trochę poczucie estetyki.

Oczywiście nie jestem zwolennikiem takich zupełnych "golasów" jak WB 3.1 czy zielony ekran Atari TOS. Bez przesady. szeroki uśmiech
1
[#15] Re: Tapety do systemów classic

@_DiskDoctor_, post #1

Witaj. Jedzie do mnie A1200, bardzo mało pamiętam z instalowanis i dopracowania systemu.
W wolnych chwilach testuje świeże Pi/400 , ale docelowo i tak chcialbym miec OS3.2
czy zechciałbyś mi [odpłatnie] pomóc w postawieniu systemu oraz konfiguracji i zasugerowania co musze dokupić. Moje A1200 i A500 czekają na mnie bezpiecznie w Polsce.
[#16] Re: Tapety do systemów classic

@habit, post #15

Amiga 1200 i co jeszcze? Co ponad to co było w standardzie ?
[#17] Re: Tapety do systemów classic

@MDW, post #14


dzisiejszych czasach widzę, że ludzie zaczynają doceniać minimalizm, trochę bardziej skupiają się na funkcjonalności, stabilności i lepszej prędkości działania. Może dlatego, że i stylówa lat 80/90 odeszła w niepamięć i zmieniło nam się trochę poczucie estetyki.


Jeden woli piwo, drugi żyto. Nie mniej jednak w niektórych przypadkach to już nie jest poczucie estetyki tylko retro fanatyzm.
AGA wymiotuje
RTG wymiotuje
Nawet NagicWB wymiotuje
Najważniejsze WB w 4 podstawowych kolorach ikonki stylowane
Na WB1.x i najważniejsze, gry na OCS 1MB Ramu. I to jest to.

Totalne marnotrawstwo potencjału jako Amiga ma dziś, a o którym marzyliśmy w latach 90.
[#18] Re: Tapety do systemów classic

@MDW, post #14

Ja wiem.. mnie własnei "bawi" szukanie jakiś fajnych dodatków których nie znałem. Przecież i tak nie pracuję na amidze - niestety. Więc te wszytskie gadzety po rostu są "dal funu". Podobnie jak próbuję uruchomić sterowanie ramieniem roobota przez amigę... sztuka dla sztuki przeca ale co tam. Minimalizm doceniam za to w pracy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem