kategoria: A500
[#1] Amiga500+ czerwony i biały ekran
Witam
mam A500+ rev 8a
na diagrom po czasie pojawia się czerwony ekran i po chwili biały , tak bardzo wolno na przemiennie
na rs232 jakby rozpoczął komunikacje i stoi

płyta po wylaniu akumulatora
wymieniłem podstawki pod garym ,paula , cia b , pod układami data path - wymieniłem U10 , naprawiłem wiele ścieżek .
cpu , gary , paula , sprawdziłem w innej płycie - ok
na procesorze jest 7MHz

zrobiłem setki pomiarów
power powoli mruga

co jeszcze sprawdzić ?

ma ktoś samą płytę do sprzedania bez układów ?
[#2] Re: Amiga500+ czerwony i biały ekran

@Panstalin2, post #1

Ale ma porcie szeregowym wypluwa ci litery tak bardzo wolno? Wysyła cokolwiek? Wolne wysyłanie jest przy uszkodzonych 74LS373N, co powoduje, że diagrom nie odbiera z układu transmisji szeregowej flagi wysłania znaku i czeka bardzo długo między znakami. Jeżeli poczekasz długo to powinien wyświetlać testowanie pamięci. I właśnie powoli migać ekraniem na różne kolory przy czym czerwony oznacza błąd pamięci.

Ja bym sprawdzał jeszcze raz wszystkie ścieżki w okolicy DATA PATH a jeżeli ścieżki są OK to najpierw trzeba wymieniać 74LS373N, potem ewentualnie 74LS244N. U mnie uszkodzony był jeden z 74HS393N (U13), nie wiadomo czy w wyniku działania substancji z baterii, czy może raczej w wyniku zwarcia na magistrali po uszkodzeniu linii sterujących tych zatrzasków.
[#3] Re: Amiga500+ czerwony i biały ekran

@bfgmatik, post #2

przeoczyłem kilka niedrożnych ścieżek pod garym
po ich naprawie płyta ruszyła
profilaktycznie wsadziłem nowe kości dla data patch
1
[#4] Re: Amiga500+ czerwony i biały ekran

@Panstalin2, post #1

wymnij agnus przemyj i zobacz
[#5] Re: Amiga500+ czerwony i biały ekran

@Panstalin2, post #3

Good! :)
Po wylanej baterii jest masakra, ja też wszystkie ścieżki musiałem drutować.
Dobrze, że działa.
1
[#6] Re: Amiga500+ czerwony i biały ekran

@Panstalin2, post #1

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem