kategoria: A1200
[#1] Skąd pobrać
Skąd pobrać kickstart1.3 dla a1200 w wersji a1200 1.3 hi.bin i a1200 1.3 lo.bin
[#2] Re: Skąd pobrać

@barbaramazurek, post #1

Cloanto.
[#3] Re: Skąd pobrać

@barbaramazurek, post #1

Kickstarty są w jednym pliku. Jeśli posiadasz A500 to zgrywasz np. pakietem Cloanto a potem

Standardowy obraz Kickstart 1.3 dla Amigi (np. A500/A2000) ma rozmiar 256 KB. Dzieli się go na dwie kości EPROM (część High i Low, po 128 KB każda) za pomocą bezpłatnego programu narzędziowego dla Amigi (np. Tóżn lub Splitter na Amidze / PC) w następujący sposób:Pobierz oryginalny obraz Kickstart 1.3 (rozmiar dokładnie 262 144 bajtów).Użyj programu do podziału plików (np. SplitROM dla Amigi lub polecenia dd w systemach Linux/macOS), który rozetnie plik binarny na dwa mniejsze pliki (po 131 072 bajtów każdy: parzysty Even / LO i nieparzysty Odd / HI).Zaprogramuj tak podzielone pliki w dwóch kościach EPROM 27C1000 (lub kompatybilnych, np. 27C256 jeśli używasz starszych typów ROM w A1000).Tak przygotowane kości umieszcza się w dwóch podstawkach płyty głównej: U1A oraz U1B
1
[#4] Re: Skąd pobrać

@barbaramazurek, post #1

1.3? To był taki do A1200?
[#5] Re: Skąd pobrać

@QkiZ, post #4

Nie było. Ale była wersja dyskietkowa gdzie mogłeś odpalić A1200 z kick1.3 i jest możliwość obsługi kilku kick przez A1200 ale to wymaga wiedzy i programatora i odpowiednich kości flash bądź eeprom.
[#6] Re: Skąd pobrać

@kranzio, post #3

Wierzysz w to, że komuś chciałoby się wymieniać kostki ks w A1200 na ks1.3? W jakim celu? Żeby odpalić coś co nie chce działać na 3.x? To już faktycznie lepiej z tej dyskietki zabootować do 1.3 niż bawić się w wymianę kostek, przecież nie będzie nimi wahlować na zmianę z 3.x, no chyba, że ma w ciul amig 1200 i mu się naprawdę nudzi
[#7] Re: Skąd pobrać

@Madman, post #6

Są karty turbo dla A1200 które mają mapowanie kicka z plikiu ACA1233 ma taka opcję. Nie sprawdzałem czy działa z K1.3 .
[#8] Re: Skąd pobrać

@Madman, post #6

Kto tu mówi o żonglowaniu. Jest kilka rozwiązań, gdzie zworkami wybierasz który kick ma startować. Jest to oparte na pamięci flash. Sam dla zabawy planuje coś takiego zrobić ale czasu brak. Płytki mam ale czasu nie... :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem