kategoria: A500
[#1] Używanie prostego kontrolera IDE w A500
Dzień Dobry
Zakupiłem gotowy kontroler IDE do A500 z projektu:
http://www.mkl211015.altervista.org/ide/a500ide.html
https://www.mklboards.fi/ide/a500ide.html
do mojej Amigi 500 z płytą 8A z Kickstartem 2.04 i wymienionymi układami na ECS (w sumie to teraz jest jak A500+)
Dostępne po zakupie mam dane spod linku:
https://drive.google.com/file/d/1iH4InxSVxTrBuCyilUfxcVfR678uOa7e/view?usp=sharing
gdzie są dwie dyskietki:
amiga\BootIDE_FFSI.adf
amiga\BootIDE_WB13.adf

Chciałem zapytać się teraz jak mogę używać tego dysku IDE aby mają kartę CF 2/4GB zainstalować na niej np. Classic Workbench (ClassicWB) tak aby po włączeniu od razu z dysku się ładował system operacyjny i z niego uruchamiał różne gry przez iGame ?
Czy też to nie jest możliwe z tym prostym kontrolerem IDE w A500/A500+?

Dziękuję za wszelką odpowiedź.
M.K.
[#2] Re: Używanie prostego kontrolera IDE w A500

@Silos, post #1

Musiał być mieć KS co najmniej 2.05.
A do obsługi pojemności ponad 2GB to nawet 3.2.
Na wcześniejszych pierwsza partycja musiała być mniejsza a do obsługi większych wgrywać łatkę po bootowaniu, bo inaczej tych większych nie zobaczy prawidłowo.

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2026 15:30:30 przez ZorrO
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem