[#1] A4000 wentylator zasilacza RATUNKU
Ratujcie...
rozmontowałem zasilacz od A4K celem czyszczenia i teraz NIE PAMIĘTAM jak ma być wiatrak - ma wydmuchiwać czy wdmuchiwać powietrze czyli nalepką do zewnątrz czy do wewnątrz zasilacza?

[#2] Re: A4000 wentylator zasilacza RATUNKU

@Rembrand, post #1

ja bym wsadzil tak zeby wdmuchiwal tak bedzie (moim zdaniem) najlepiej.

[#3] Re: A4000 wentylator zasilacza RATUNKU

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

ja musze wiedziec jak ma byc. W a4K wentylator jest do srodka kompa
a nie do zewnatrz.

[#4] Re: A4000 wentylator zasilacza RATUNKU

@Rembrand, post #3

Jak bedzie wdmuchiwal, to bedzie to juz ogrzane powietrze przez elementy zasilacza ...
[#5] Re: A4000 wentylator zasilacza RATUNKU

@Rembrand, post #3

Szukajcie a...

"Don't forget the psu lid, or else the cooling will be terrible (no air moving from entrance at Zorro-backplates through case, cooling all motherboard and Zorro+cpucard, into psu and out back).

Btw, make sure the big fan is blowing air out of the case, it was quite common that in some productions of the A4000, they were turned the wrong way, blowing hot air into the case from the psu, causing the A4000 to overheat.

This way it aquired its reputation as a overheater, which it really isn't as long as the fan is turned the right way and the cooling isnt screwed up by holes in the case on the cpucard side of the case, which would make the air only between hole and psu, not through entire case, leaving most of the computer uncooled."

z:
http://eab.abime.net/archive/index.php/t-25070.html
[#6] Re: A4000 wentylator zasilacza RATUNKU

@Rembrand, post #1

Rozumiem że chodzi o wersję desktop? Jeśli tak, to powietrze ma być wciągane do zasilacza i wydmuchiwane na zewnątrz.
[#7] Re: A4000 wentylator zasilacza RATUNKU

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

Nie będzie lepiej. Wtedy nie będą chłodzone dostatecznie karty w Zorro, a i twardziele będą mieć cieplej. Czy ty w ogóle widziałeś A4000?
[#8] Re: A4000 wentylator zasilacza RATUNKU

@Rembrand, post #1

Wystarczy pomyśleć...

[#9] Re: A4000 wentylator zasilacza RATUNKU

@arti4-92, post #8

I co byś wymyślił?
[#10] Re: A4000 wentylator zasilacza RATUNKU

@kmilota, post #9

Żeby wentylator wyciągał z obudowy powietrze nagrzane przez inne podzespoły Amigi :) Tak jak to jest w pc :)



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2008 20:41:14
[#11] Re: A4000 wentylator zasilacza RATUNKU

@Rembrand, post #1

Ma wyciągać. A że w oryginalnym zasilaczu A4000D jest on od wewnątrz komputera, więc musi być nalepką do wewnątrz zasilacza.
[#12] Re: A4000 wentylator zasilacza RATUNKU

@ede, post #4

+ cały kurz z zewnątrz.
[#13] Re: A4000 wentylator zasilacza RATUNKU

@Rembrand, post #1

Witam! Podepnę się pod temat bo mam pytanie związane również z zasilaczem od A4000. Co się stanie jeśli wymontuję firmowy wiatrak i na jego miejsca dam inny cichszy z regulacją obrotów lub dam na napięcie 5v żeby wolniej chodził? Jestem miłośnikiem ciszy a zasilacz A4000 do najcichszych nie należy...Czy zasilacz ruszy jeżeli wiatraka nie będzie, jest jakiś czujnik w zasilaczu?

[#14] Re: A4000 wentylator zasilacza RATUNKU

@tom1200, post #13

Oryginalny zasilacz od A4000 nie ma żadnego czujnika wentylatora. Tak więc możesz robić co ci się podoba. Sam kiedyś wymieniłem na wydajniejszy i cichszy.
[#15] Re: A4000 wentylator zasilacza RATUNKU

@kmilota, post #14

Dzięki, to biorę się do roboty( jak będzie czas i chęć...he,he..) Mam mocnego peceta któremu zamontowałem ciche a wydajne 14"...dlaczego Amiga ma być gorsza, przecież to komputer stworzony do ciszy... :D

[#16] Re: A4000 wentylator zasilacza RATUNKU

@tom1200, post #15

Oryginalny wiatrak rządzi - skutecznie zagłusza rodzinkę. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem