[#1] A4000 karta procesorowala padla
Witam...
Mam karte procesorowa (A3640 rev 3.1) .Jaki mozna najsilniejszy procesor do niej wstawic prosze o oznaczenia procesorow bylo by mi to pomocne przy zamowieniu i czy kwarc rowniez trzeba wymienic jesli tak to na jaki w zaleznosci od procesora?
XC 68EC060RC50
XC 68LC060RC50 ?
prosze o pomoc.
oraz o adres firmy ktora naprawia karty oraz 8 bitowce ,oprocz Animart -u poniewaz trzyma juz od 4 m-cy moja karte i ani slychu
pozdrawiam

[#2] Re: A4000 karta procesorowala padla

@vanconrad, post #1

Tylko 68040 25 mhz. Kartę da się przetaktować do 33 Mhz ale nie działa to za dobrze.
Tak więc procek 040 (może być szybszy ale puszczony na 25) i kwarc też 25.
Jak nie naprawisz swojej to wal na priv - niedługo będę sprzedawał swoją.

Pozdrawiam

[#3] Re: A4000 karta procesorowala padla

@Rembrand, post #2

A biorąc pod uwagć że karta ta nie ma slotów na pamićć, trzeba kozystać z tych na płycie i straszliwie wolnego kontrolera pamićci nie opłaca sić wymieniać procesora na tej karcie. Lepiej kupić porządną kartć procesorową innej firmy.

Pozdrawiam
[#4] Re: A4000 karta procesorowala padla

@vanconrad, post #1

Ale tę kartę można też podkręcać - bez problemu można włożyć procesor 33MHz i odpowiedni kwarc. Z procesorami 40MHz niestety może być więcej problemów, ale na aminecie są porady, co i jak przelutować, w razie problemów...
[#5] Re: A4000 karta procesorowala padla

@DiloN, post #4

Tylko sensu w tym żadnego, w sytuacji, gdy nawet 040/25 na tej karcie chodzi na pół gwizdka. Również zalecam poszukiwanie jakiegokolwiek zamiennika tzw. firm trzecich.
[#6] Re: A4000 karta procesorowala padla

@DiloN, post #4

Tej karty nie da sie przetaktowac wiecej niz do 30Mhz (zeby chodzila stabilnie)... no i jak ktos napisal - kwarc 25MHz - nie, ma byc 50Mhz ;)



Ostatnia modyfikacja: 21.07.2008 14:51:50
[#7] Re: A4000 karta procesorowala padla

@RadoslawF, post #3

WItam,polecasz jakaś kartę procesorową osiągi /cena?Pozdrawiam
[#8] Re: A4000 karta procesorowala padla

@vanconrad, post #7

BFG9060. Działa z 040 i z 060, prędkości od 25 do 100MHz i 128MB FastRAMu na pokładzie. Kupisz za 1000zł.
2
[#9] Re: A4000 karta procesorowala padla

@vanconrad, post #7

Animart zwrócił kartę?
[#10] Re: A4000 karta procesorowala padla

@alt_, post #8

dzięki za pomoc, mozna gdzieś taką nabyć za 1000Pln?Rozejrzałem się niestety wszystkie w ok 4000Pln.
[#11] Re: A4000 karta procesorowala padla

@Hubez, post #9

tak,po wielu interwencjach mailowo/tel.
[#12] Re: A4000 karta procesorowala padla

@vanconrad, post #10

Jest u nas w dziale Giełda akutalnie. Bez procesora - można dać swój 040 albo kupić osobno 060 wedle uznania.
[#13] Re: A4000 karta procesorowala padla

@alt_, post #12

Ja robie pod 060 nawet nie mam 040 w domu
Jeśli Tomku mówisz o moim ogłoszeniu
2
[#14] Re: A4000 karta procesorowala padla

@vanconrad, post #11

To spoko, ja dawno wysłałem scandoubler (w 2007 roku) - nie naprawił go, ale zażyczył sobie pieniądze za czas poświęcony na naprawę. Był straszny problem z odesłaniem mi go. Ogólnie nie polecam.
[#15] Re: A4000 karta procesorowala padla

@Hubez, post #14

Po prostu, zajmuje się innymi rzeczami, a Amigą na marginesie i z przyzwyczajenia, na niskim priorytecie. Lepiej tutaj zapytac - sporo tutaj ludzi, potrafiących naprawiać sprzęt.
[#16] Re: A4000 karta procesorowala padla

@Daclaw, post #15

Rozumiem, ale to było 16 lat temu.

Jak nie ma czasu to niech się nie angażuje w naprawy.

Też miałem problem odzyskać urządzenie - na to akurat nie ma wytłumaczenia.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2023 11:17:53 przez Hubez
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem