[#31] Re: PCMCIA-CF

@francdt, post #30

No to na bank wina karty. Jeśli zrobiles to wszystko, co Ci tutaj doradzano i tak dalej... Najwyraźniej rzecz w karcie. Czasami się zdarzają/przytrafiają takie przypadki pachnące wręcz klimatami z "Archiwum X" Mialem onegdaj twardy dysk (o ile pamiętam, jakiś Conner o zawrotnej pojemności 850 mega), który za Chiny Ludowe nie chciał współpracować ze służbową A1200 made in Escom. Dowcip w tym, że dwiema innymi A1200, też od Escomu, kupionymi w tym samym czasie, identycznymi i tak dalej, chodził jak burza. I gryźli temat fachmeni tacy NAPRAWDĘ znający Amigę na wylot. I niczego nie wymyślili

Kłaniam się z szacunkiem
Ps. A drugi, idetyczny Conner z tą samą "kapryśną" Amigą też jako burza latał. Cuda, panie...

[#32] Re: PCMCIA-CF

@Des, post #31

Des napisał(a):

> No to na bank wina karty. Jeśli zrobiles to wszystko, co Ci
> tutaj doradzano i tak dalej... Najwyraźniej rzecz w karcie.
> Czasami się zdarzają/przytrafiają takie przypadki pachnące
> wręcz klimatami z "Archiwum X" Mialem onegdaj twardy dysk
> (o ile pamiętam, jakiś Conner o zawrotnej pojemności 850 mega),
> który za Chiny Ludowe nie chciał współpracować ze służbową
> A1200 made in Escom. Dowcip w tym, że dwiema innymi A1200, też
> od Escomu, kupionymi w tym samym czasie, identycznymi i tak
> dalej, chodził jak burza. I gryźli temat fachmeni tacy NAPRAWDĘ
> znający Amigę na wylot. I niczego nie wymyślili
>
> Kłaniam się z szacunkiem
> Ps. A drugi, idetyczny Conner z tą samą "kapryśną" Amigą też
> jako burza latał. Cuda, panie...

zgadzam się. bywa tak. też miałem tak z dyskiem Conner'a. Najpierw działał potem przestał, choć na innej amidze działał bez problemu, ehh. już nie wspomnę o cdrom'ach.
wracając do tematu, na allegro widziałem karty Sandisk Ultra 1 GB czy będzie to śmigać z czytnikiem PCMCIA z tego co przewertowałem forum to nikt źle się nie wypowiadał o tych kartach. Tylko mnie ten dopisek ultra zastanawia.
i jeszcze zapytałbym co z kartami Kingstona przeczytałem że te z kwiatkiem nie działają. a co z kartą na której jest jaszczurka, testował ktoś
http://www.allegro.pl/item538502758_kingston_cf_compactflash_compact_flash_1gb_gb.html
[#33] Re: PCMCIA-CF

@QkiZ, post #32

SanDisk Ultra - to ultra to znaczy o wiekszej szybkości od podstawowej. Na Kongstonach piszą np. 40x, u tu jest ultra

[#34] Re: PCMCIA-CF

@QkiZ, post #32

QkiZ napisał(a):

> Conner'a.

Connera. Bez debiloapostrofu.

> kartach. Tylko mnie ten dopisek ultra zastanawia.


Ultra to seria kart z dosc duza predkoscia przsylu danych - w ami praktycznie bezuzyteczne wiec szkoda przeplacac.

tutaj jest niezle porownanie predkosci kart w rozych czytnikach z grzybem:

http://www.robgalbraith.com/bins/reader_report_multi_page.asp?cid=6007-9392
[#35] Re: PCMCIA-CF

@mata23, post #10

Witam wszystkich

Mata23 możesz mi coś więcej powiedzieć na temat patcha do hdtoolboxa - może link .
Będę wdzięczny jak też powiesz jak to zrobić.
Mam problem z kartą CF 2GB A-DATA na PCMCIA.
Z aminetu pobrałem CF0 i wrzuciłem tam gdzie trzeba, pobrałem też FAT95.
Zainstalowałem z ikonki install_fat95, a przynajmniej tak mi się wydaje że sie zainstalowało bo chwilkę dioda od HDD świeciła.
Wkładam kartę do PCMCIA i nic ... pod DOpus widać urządzenie CF0 (czyli jest zamontowane), ale jak klikam na nie jest komunikat że nie jest dostępne.
Hdtoolbox nie widzi CF0, natomiast co jest dziwne dla mnie PrepCard widzi kartę CF 2GB ver 4.1 ale nic z nią nie mogę zrobić.
Czy ja coś robię nie tak, czy ta karta jest niekompatybilna z Amigą.
Jak można CF sformatować na PC by była rozpoznawana na Amidze - ja sformatowałem ją jako FAT (jest jeszcze opcja FAT32).
Myślę że robię coś nie tak, gdyby karta była nieobsługiwana pewnie PrepCard też by jej nie widział.

Czy po instalacji FAT95 coś się gdzieś pojawia na dysku ?

Pozdrawiam
alf

[#36] Re: PCMCIA-CF

@alf, post #35

A co pokazuje MountDos?
Zmien odpowiednie tooltypes w ikonie
DEVICE, UNIT,
wlacz LIST i FAT95

wklej co pokazalo sie w okienku CLI
[#37] Re: PCMCIA-CF

@Norbert, post #36

Dziękuję Norbert za chęć pomocy,
ale jak możesz to proszę napisz co gdzie kliknąć lub wpisać by osiągnąć pożądany efekt "wklej co pokazalo sie w okienku CLI".

[#38] Re: PCMCIA-CF

@alf, post #37

Sciagnij archiwum MountDOS z Aminetu, rozpakuj.
Wejdz do ikony MountDOS, wpisz odpowiednie DEVICE, UNIT oraz wlacz tylko LIST (wszystko co jest w nawiasach jest wylączone) LUB w CLI:

MountDOS compactflash.device 0 FAT95 LIST

teraz wyskoczy okienko z informacja o partycji/partycjach.
Jesli chcesz je zainstalowac przez MountDOS to wpisz:

MountDOS compactflash.device 0 FAT95 MOUNT

Jesli partycje nie beda widoczne pod Amiga, to winny jest FAT95, ktory nie "łapie" wszystkich odmian FAT. Lepszy jest FATFileSystem (aminet), ale dostepny jest tylko odczyt. (to sam sterownik na MOS2.x ma rowniez zapis. Moze doczekamy sie wypuszczenia pelnej wersji dla klasycznej Amigi)


ps.
w razie problemow pisz na gg



Ostatnia modyfikacja: 03.02.2009 18:36:58
[#39] Re: PCMCIA-CF

@Norbert, post #38

Dziękuje Norbert za cierpliwość i pomoc.
Zrobię co napisałeś w sobotę lub niedzielę - w tygodniu jakoś nie ma czasu :(.
Co do GG - pewnie skorzystam :).
Pozdrawiam

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem