[#1] A500 najstarsza plyta glowna ;)
mam obecnie 3 A500 ;)

1.A500 (6.3 MB) 1MB CHIP + 1.3 MB SLOW + 4 MB FAST + MEGARAM HD 2 GB - chodzi jak mazenie
2.A500 1 MB CHIP (Przerobiona) eleganckie wykonanie by Made by Germany
3.A500 512 Kb chip + 512 kb slow.. by hongkong

o dziwo ostatnia plyta jest z 1987 r z Romem 1.3 ;) lezala chyba gdzies w wilgotnej piwnicy u niemca,.. zardzewiala pajeczyny..odgarnolem wyczyscilem przetarlem ..wlaczylem ..i raczka ;))) normalnie KAŁASZNIKOW !!!!!

Jaka najstarsza plyte w A500 spotkalisciesie ?
[#2] Re: A500 najstarsza plyta glowna ;)

@HOŁDYS, post #1

Witam.
Znajomy miał kiedyś A500 z numerem seryjnym 1!
Sprzedał ją jakiś czas temu na Allegro.
Pozdrawiam.
[#3] Re: A500 najstarsza plyta glowna ;)

@ted, post #2

Ja mam Amige 500 Plus REV 8a KS 2.0 rok 90/91 sn 1745563 (to jest chyba numer seryjny) jak każdy wie wersja plus nie jest najstarsza :) Mam jeszcze ze 4 500-ki, ale musze się do nich dokopać, to się okaże, jaka z nich jest najstarsza.
[#4] Re: A500 najstarsza plyta glowna ;)

@BananB, post #3

Dokopałem się do kilku znich, jedna ma S/N 1952903 więc nowsza od 500 PLUS (dziwne) 512kb. Dwie pozostałe mają plomby więc żal rozbierać. Jedna z tych dwóch sztuk ma kik. V1.2 więc jest na pewno najstarsza z mojej kolekcji.
[#5] Re: A500 najstarsza plyta glowna ;)

@BananB, post #4

ta A500 z nr seryjnym wiekszym od A500+ prawdopodobnie ma plyte 8a i uklady syper fat agnus

pod koniec produkcji C= nie mialo podzespolow do montazu A500 (plyt 6a) wiec pchali to co nie schodzilo .. kastrowali z ramo i kickstatu A500 + gdyz A500 byla lepiej sprzedajaca sie

z tego co wiedzialem revision od 2 do 5 miala 2 rzedy dipow o lacznym rozmiarze 512 kb :) i starego AGNUSa z A1000.. nowesze mogly zaadresowac 1 MB na plycie po dolutowaniu DIPow



Ostatnia modyfikacja: 11.01.2009 20:59:03
[#6] Re: A500 najstarsza plyta glowna ;)

@HOŁDYS, post #1

Kiedyś, w 1994 r. kumpel w Tczewie pokazał mi Amigę 500 z kick. 1.2 i numerem seryjnym 1. Była kupiona w Niemczech jako nowa, kiedyś tam przez jego ojca, ale nie pamiętam czy klawiatura była w wersji niemieckiej czy angielskiej (lub US). Wyciągnął ją z szafy, pokazał nalepkę i zapytał się czy to możliwe, he... Trochę mnie "wbiło".

[#7] Re: A500 najstarsza plyta glowna ;)

@HOŁDYS, post #1

Też mam w domu (w Polsce) A500 z KS 1.2, ale nic więcej na jej temat nie mogę teraz napisać, bo jestem daleko od niej. Mogę nadmienić jedynie, że działa, a ostatnio służyła moim kilkuletnim siostrzeńcom do grania w Dizzy, Baby Jo i Lotusa ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem