[#1] Diskspare device
Ma ktoś to cudo (zdaje się, że nie było to komercyjne?). Pamiętam, że można było formatować dyskietki na prawie 1MB i bodaj nawet bootować z nich komputer.

[#2] Re: Diskspare device

@xtro, post #1

Jest na Aminecie. Ale z dyskietek tak sformatowanych nie można zabotować Amigi. Ale faktychnie ładnie podkręca stację dysków. Mi udało się wyciągnąć ponad 2.1MB z dyskietki HD. Oczywiście na oryginalnej Amigowej stacji HD.
[#3] Re: Diskspare device

@xtro, post #1

Pojemność - 984KB.
Bootować - nie.
Leży, jak większość amigowych utilitków, na Aminecie
[#4] Re: Diskspare device

@kmilota, post #2

Nie pomyliło Ci się czasem z megafloppy lub xfloppy albo innym? 2.1MB dla DiskSpare to trochę dużo, nawet gdy włączy się 2 dodatkowe ścieżki.
[#5] Re: Diskspare device

@APC74, post #4

Masz rację dla diskspare na dyskach HD otrzymuję dokładnie 1968KB (na zwykłym FFS 1760KB).
Ale muszę sobie przypomnieć jaki device dawał mi 2.1MB. A może sam sobie jakoś podkręciłem diskspare. Już nie pamiętam, dyskietek już od lat nie używam :)
[#6] Re: Diskspare device

@kmilota, post #5

floppy.device

[#7] Re: Diskspare device

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

Tak to to. I co najważnie, tak robi stara wersja. Nowsza daje mniejszą pojemność.
[#8] Re: Diskspare device

@APC74, post #3

Ciekawostka: Diavolo Backup pozwala archiwizować na dyskietkach DSx:. W czasach, kiedy dyski twarde i backupy miały po kilkadziesiąt mega, to było COŚ. A jak się do tego miało stację HD...

Kurde, postęp jednak zabija wiele małych radości. Wcale nie jest dobrze, gdy wszystkiego jest za dużo i za pół darmo. Dyski 1 TB - obłęd jakiś...
[#9] Re: Diskspare device

@Daclaw, post #8

Wcale nie jest dobrze, gdy wszystkiego jest za dużo i za pół darmo. Dyski 1 TB - obłęd jakiś...

Podejrzewam, że za parę lat standardem będą dyski 16/32 TB, a gry będą wymagały 64/128 GB RAM. Jeszcze "nie tak dawno" było to samo, tylko że odpowiednio w GB i MB. ;)

Jakiś czas temu myślałem, że cały ten wielki postęp zatrzyma się na np. 8GB RAMu i dysku 2TB, no bo po co komu więcej? Ale czas pokazuje, że zawsze prędzej czy później znajdą się jakieś zastosowania.


A floppy.device (1.1MB na stacji DD) dużo się bawiłem, jak nie miałem CD-Romu i musiałem backupować dane na dyskietki. To były czasy...

[#10] Re: Diskspare device

@El Amigos, post #9

Ale czas pokazuje, że zawsze prędzej czy później znajdą się jakieś zastosowania.

Tylko jakie? Ja dysku 80 GB nie jestem w stanie zapełnić.
[#11] Re: Diskspare device

@Daclaw, post #8

Diavolo zapisuje na wszystkim co potrafi zamontować, jako napęd, AmigaOS: dyskietki sformatowane w jakimkolwiek formacie (a nawet RAW), streamery (wbudowana w Diavolo obsługa streamerów wymiata), VBS, USB, karty podpinane przez PCMCIA, gdyby była możliwość w AOS obsługi CD-RW jak dyskietki to też by dał radę. :)
Przecież w momencie powstawania Diavolo nikt nie słyszał np. o pędrakach USB ale skoro AOS potrafi to dziś obsłużyć to i Diavolo sobie radzi. A gdy masz kartę PPC, to też nie leży ona 'odłogiem' w trakcie backupu (o ile masz kompresory XPK w wersji PPC).
I tak to jest, gdy pisze się programy korzystające z systemu. :)



Ostatnia modyfikacja: 16.10.2008 14:22:05
[#12] Re: Diskspare device

@Daclaw, post #10

Np. obróbka filmów - lubię bawić się w montaż itp. Fajnie jest, gdy w czasie tej amatorskiej obróbki można trzymać film nieskompresowany na dysku. CPU nie traci wtedy czasu na de/kompresję, nie ma strat jakości, efekty i przejścia liczą się błyskawicznie itd. Taki film potrafi zająć na dysku ponad 100GB. W tym momencie leży mi na dysku 5 filmów, które czekają na obróbkę. Gdzie bym je trzymał, gdyby nie pojemne dyski.
No i projekty GIMPa/Photoshopa też potrafią zająć 'trochę' miejsca. Katalog ze skórkami do Change It zajmuje mi już ponad 10GB a to tylko 7 skórek.
[#13] Re: Diskspare device

@Daclaw, post #10

Zrzuć sobie na taki dysk kilka filmów w jakości HD, parę nowych gier, kilka albumów w jakości bezstratnej, jako system postaw Vistę 64 i dysk pełny.

Nie powiem, na 80GB wiele dziś można zrobić (sam dość długo się trzymałem na 4.3GB), ale bez płytek na których są inne dane się nie obejdzie.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem