[#1] Fonty PL dla np. Scali
Hej.

Interesują mnie wszelakie ilośći fontów PL, które planuje wykorzystać do Scali (lub innych takich tam multimedialnych rzeczy ;)) Pierwsze pytanie czy jest to legalne? Drugie czy można gdzieś to ściągnąć, dostać, kupić czy ktoś może podesłać?
[#2] Re: Fonty PL dla np. Scali

@radzik, post #1

A to ja tez sie przylacze do pytania, przyjmie kazda ilosc fontow pl, ale tylko iso.

[#3] Re: Fonty PL dla np. Scali

@Banderas, post #2

Juz odpowiadam.
Sciagasz dowolna ilosc fontow ttf i po uzyciu pakietu http://aminet.net/package/util/libs/ttflib mozesz ich uzywac pod AmigaOS.
Po zastosowaniu programu Bitline dodatkowo mozna zrobic dowolnej wielkosci fonty bitmapowe.
[#4] Re: Fonty PL dla np. Scali

@radzik, post #1

Oczywiście najlepiej (poza wspomnianym powyzej tff) jest mieć np. płytkę wydaną specjalnie dla amigi przez eurekę "1308 fonts"

[#5] Re: Fonty PL dla np. Scali

@xtro, post #4

A ile tam bylo spolszczonych ?
[#6] Re: Fonty PL dla np. Scali

@radzik, post #1

Swego czasu narysowałem/pokolorowałem kilka fontów na własne potrzeby. Poglądówki i archiwum z czcionkami znajdziesz tu. Jeżeli coś Ci się spodoba, to śsij bez krępacji. ;)
Czcionki bitmapowe, AmigaPL, zerowy kolor kluczowany. Czcionki w archiwum nie mają plików #?.font, więc po "instalacji" trzeba zapuścić FixFonts.
[#7] Re: Fonty PL dla np. Scali

@APC74, post #6

takich fotnow jest od zarobania chyba na plycie "DEMO I" ma ktos ta plyte?, bo interesuje mnie z tej plyty jeden 8 kanalowy tracker niestety juz nie pamietam nazwy, ale chetnie jeszcze raz wszystkie bym obadal :)

[#8] Re: Fonty PL dla np. Scali

@RadoslawF, post #5

Z opisu wynika, że 801.
Na płycie jest też cylyryca, grecka, symbole itp.
[#9] Re: Fonty PL dla np. Scali

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [ napisał(a):

> takich fotnow jest od zarobania chyba na plycie "DEMO I" ma
> ktos ta plyte?, bo interesuje mnie z tej plyty jeden 8 kanalowy
> tracker niestety juz nie pamietam nazwy, ale chetnie jeszcze
> raz wszystkie bym obadal :)
>
>

Chodzi o Octamed?

[#10] Re: Fonty PL dla np. Scali

@xtro, post #9

nie

[#11] Re: Fonty PL dla np. Scali

@Banderas, post #2

Odgrzebie nieco wątek...

Ostatnio ostro walczyłem z fontami, przy okazji przerobiłem kilka z AmigaPL na ISO 8859-2. Umieściłem je tu. (Link do archiwum na dole strony).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem