[#1] Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler
Jakie parametry musi spełniac monitor LCD by obsłużyc również podwojony poprzez wewnętrzny Scandoubler tryb PAL? Tryb PAL ma HSYNC 15,66 kHz, więc Scandoubler podwyższa go do 31,32 kHz. Mój monitor niby ma najniższe odchylanie poziome 30 kHz, jednak w niektórych trybach widac pionowe pasy (np. PAL lub Euro72). Jaki monitor spełni takie wymagania?

[#2] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@Minniat, post #1

Na pewno LG1721 i podobne. To znaczy z wewnęrrznym tunerem. ;)
[#3] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@snigger, post #2

Tuner TV jest potrzebny?

[#4] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@snigger, post #2

No nic, już wiem, że stary monitor LCD Siemens obsłuży wszystkie tryby amigowe!

[#5] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@Minniat, post #3

Gwoli wyjaśnienia, LG1721 posiada tuner.
[#6] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@Minniat, post #1

Witam

Mam taki problem, jestem posiadaczem Scancoublera zewnętrznego ELBOX, na monitorze CRT działa ok, wszystkie tryby chodzą.

Na LCD jest taki problem, że nie ma w ogóle obrazu (mówię o PAL'u).
Tryby 31Khz chodzą.

Monitor LCD to DELL to Dell 1702FP.

Mam rozumieć, że mój LCD po prostu nie łyka obrazu ze Scandoublera ?

[#7] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@Hubez, post #6

Ktoś pomoże ? :D

[#8] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@Minniat, post #4

Co to z a monitor? Będę miał A500plus i niestety musze dokupić jakiś monitor. Co polecacie i czy sam monitor wstarczy czy musi być cos jeszcze?

[#9] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@szpynda, post #8

Do A500 tylko C1084S. Bardzo ładny obraz, bez pikselozy lub syfiastego rozmycia + klimat z epoki.
[#10] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@Daclaw, post #9

Mieszkam w Irlandii, tu nie ma żadnej (?) Amigi a co dopiero monitor do niej. Oni jeszcze 20 lat temu furmankami jeździli, to co tu o komputerach mówić ;) Mam szansę przywieźć Amigę z Polski ale z monitorem to już będzie problem.

[#11] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@szpynda, post #10

Ale obok w Anglii będzie duży wybór, jeśli chodzi o Amigę.

[#12] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@AS, post #11

Faktycznie jest tego sporo i całkiem cekawe oferty ale koszty wysyłki sa koszmarne. To chyba wolę kupic nowy monitor który posłuży nie tylko do Amigi. Tylko jaki? Chyba jednak pozostanie mi ściągnąć 1084s.

[#13] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@szpynda, post #12

Telewizor i kabel scart do Ami rozwiąże problem.
Powodzenia.

[#14] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@Kitech, post #13

Podajecie, że przyda sie monitor z wbudowanym tunerem TV. A co z TV z wejściem VGA? Czy to by zadziałało?

[#15] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@szpynda, post #14

To zależy, czy zaakceptuje PAL-owskie częstotliwości na tym wejściu. Gwarancji nie ma. Mały telewizor LCD ma tę "przewagę" nad monitorem, że jego macierzysta rozdzielczość może wynosić np. 640x480. Daje to szansę na wyświetlenie amigowych trybów bez blurowania i innego wygładzania.
[#16] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@Daclaw, post #15

Czy po podłączeniu Amigi do TV z wejściem VGA istnieje możliwość uszkodzenia Amigi bądź TV? Czy tylko nie będzie wyświetlany obraz jezeli to połaczenie nie będzie działało?

[#17] Re: Monitor LCD, tryb PAL i wew. Scandoubler

@szpynda, post #16

Nie wyświetli Ci obrazu i tyle.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem