[#1] autodetect kickstartu / startup?
Czołem

Czy ktoś ma pomysł jak to zrobić zeby sie automatycznie ładował odpowiedni os przy odpowiednim kickstarcie?
Mam na dh0: os 1.3 a na dh1: 2.0
Mogę sobie ręcznie wybrać z menu 2.0 dh1: na boot a jak daje 1.3 - wtedy automatycznie bootuje sie z dh0: - 1.3
Ale to nie jest rozwiazanie, czy macie koncepcje?

[#2] Re: autodetect kickstartu / startup?

@Rembrand, post #1

Wiem że jest opcja żeby dodać pare linijek w S-S żeby mieć boot menu.

[#3] Re: autodetect kickstartu / startup?

@Rembrand, post #1

Mam pomysł.

[#4] Re: autodetect kickstartu / startup?

@11MASTEr, post #3

Genialnie!!

[#5] Re: autodetect kickstartu / startup?

@11MASTEr, post #3

yyyy... czyli jak to zrobic? tez bym bardzo chetnie doinstalowal OS 1.3 na oddzielnej partycji ;)

[#6] Re: autodetect kickstartu / startup?

@Czarek, post #5

Mozna to zrobic tak:
- uzyc program http://aminet.net/util/misc/VerCheck.lha
- zainstalowac inny filesystem niz "czysty" FFS na partycji dla kick 2.x
[#7] Re: autodetect kickstartu / startup?

@Rembrand, post #1

A czy przejscie z romu 1.3 na 2.0 nie wymaga czasami w A500 zimnego resetu? Jakim programem mapujesz romy. A jezeli masz jakis przelacznik, to czy czasami tez to nie wymaga wylaczenia Amigi z pradu?
[#8] Re: autodetect kickstartu / startup?

@Andrzej Drozd, post #7

Przełącznik kikstartów od zawsze wymagał wyłączania Amigi.
[#9] Re: autodetect kickstartu / startup?

@kmilota, post #8

No i w zwiazku z tym poczatkowe pytanie nie wydaje sie wlasciwie odpowiednie, a sama jakas odpalaczka systemow nie pomoze jezeli odpalimy Amige z nieodpowiednim kikstartem.

Rozwiazaniem moze byc np. bazowanie na 1.3 i ustawienie partycji bootujacej z WB1.3 oraz po zalaczeniu 2.0, wejscie do "boot control" i zmiana prioryteu partycji, no i zabootowanie partycji z WB2.0

W druga strone sie chyba nie da, poniewaz rom 1.3 nie ma "boot control".
[#10] Re: autodetect kickstartu / startup?

@Andrzej Drozd, post #9

Za to moje pomysly spelnia wymagania zadane w poscie.
[#11] Re: autodetect kickstartu / startup?

@Norbert, post #10

A czy nie ma na Aminecie jakiegoś programu wykrywającego wersję Kicka? Przecież sprawdzenie wersji exec.library jest banalnie proste, na pewno roi się od takich pchełek w sieci. Potem wystarczy zrobić s-s z rozgałęzieniem zależnym od wykrytego kicka i robiącego assigny do odpowiednich katalogów/partycji.
[#12] Re: autodetect kickstartu / startup?

@Andrzej Drozd, post #7

Niekoniecznie. Przelacznik mam dokladnie ten:
http://www.amiga.org/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=46911&forum=21
Dostalem od Nathana wersje beta, po tym jak sprzedal mi trefne Simmy GVP.
Kickstarty przelacza sie przytrzymujac Amige w stanie resetu przez 3 sekundy.

[#13] Re: autodetect kickstartu / startup?

@Czarek, post #12

Ten reset 3 sekundowy, to tak samo jak wyłączenie i włączenie Amigi. Po prostu w tym przypadku przełącznik kikstartów nie ma mechanicznego przełącznika.
[#14] Re: autodetect kickstartu / startup?

@wali7, post #11

Podalem program w poscie (5), ale chyba nikt go nie czyta :)
[#15] Re: autodetect kickstartu / startup?

@Czarek, post #5

Używasz programiku podanego przez Norberta (ja zrobiłbym to za pomocą komendy version).

Sposób użycia podany w instrukcji:
This example is for booting the hard disk in 2.0/1.3 modes.

VerCheck 34
If WARN
Place your 1.3 startup-sequence here
Else
Place your 2.0 startup-sequence here
EndIf

Dodam, że wg mnie najlepiej jeszcze uzupełnić ten skrypt o linijki:
VerCheck 34
If WARN
hd0:c/assign sys: hd0:(os1.3)
execute hd0:s/s-s
Else
hd1:c/assign sys: hd1:(os2.0)
execute hd1:s/s-s
EndIf

Coś w ten deseń.

Powodzenia

[#16] Re: autodetect kickstartu / startup?

@Norbert, post #14

Czyta, czyta tylko po prostu nie mialem do tej pory czasu przetestowac tego na Amidze - dzis niedziela wiec bedzie mozna sie pobawic ;)
W ogole dzieki wielkie za link - z tego co czytalem w dokumentacji Verchecka prawdopodobnie to jest to czego mi potrzeba.

[#17] Re: autodetect kickstartu / startup?

@Czarek, post #16

Panowie!!! Nie potrzeba Wam ŻADNEGO zewnętrznego oprogramowania! Tak jak mówi 11MASTEr, można wykorzystać komendę Version. Zamiast VerCheck wstawcie w jego skrypt "Version exec.library 37 >NIL:". Komenda ta wygeneruje błąd WARN jeśli wersja exec.library będzie niższa od 37.
[#18] Re: autodetect kickstartu / startup?

@*y, post #17

Pomyslow jest tyle ilu uzytkownikow.

Zastanawiam sie czy kick1.3 zwraca uwage na priorytet partycji/dysku? Bo jesli nie i startuje tylko w pierwszej partycji bootowalnej to wystarczy druga partycje przeznaczyc na kick2.x z duzym priorytetem, a pierwsza z niskim priorytetem dla dla kick1.3
[#19] Re: autodetect kickstartu / startup?

@Andrzej Drozd, post #9

Dokładnie tak mam zrobione, przecież napisałem:
1.3 może sie zabootowac automatem tylko z DH0: i tam jest 1.3 i sie bootuje.
2.0 mam na dh1: ale musze wchodzic do bootmenu i za kazdym razem wybierac dh1: a to jest upierdliwe.
Dlatego chcialbyt,m zeby w przypadku przełaczenia na 2.0 ami automatem bootowala sie z dh1: systemem 2.0.
Teraz jasno? :)

[#20] Re: autodetect kickstartu / startup?

@Rembrand, post #19

To ustaw wyzszy priorytet dla DH1 niz DH0.
Kick1.3 ruszy z pierwszej partycji DH0 a kick2.0 z partycji o wyzszym priorytecie czy DH1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem