[#1] boing ball + program graf.
Hej.
Podpowiedzcie jakim programem (graficznym) uzyskać efekt boing balla? Cel jest taki, aby jakąkolwiek teksturkę wpasować w okrąg (nie interesuje mnie renderowanie na półkuli z cieniowaniem itp.)? Musi być jednak zastosowana zasada, iż im bliżej biegunów tym teksturka jest bardziej 'zbita' i oczywiście żadnego cieniowania.
W photogeniksie jest coś a'la lecz nakłada się na bryłę 3D :(

[#2] Re: boing ball + program graf.

@11MASTEr, post #1

W Deluxe Paint, Personal Paint.
Kwestia wybrania odpowiedniego wypełniania.

Albo rysujesz płaskie koło i "połykając" do pamięci brush szachownicy "wlewasz" ją w to koło.
Albo od razu rysujesz wypełnione szachownicą koło.

Nie pamiętam tylko które to wypełnianie było, zdaje się że ikona wyglądała jakoś tak: |<< >>|



Ostatnia modyfikacja: 11.11.2008 12:00:54
[#3] Re: boing ball + program graf.

@11MASTEr, post #1

W Personal Paint: Mniej więcej tak jak powiedział Shoonay. Wybierasz wypełnienie "gradient" od jasnego do czarnego (na zewnątrz) w czterech kierunkach (góra, dół, lewo, prawo) i rysujesz wypełniony okrąg. Zapisujesz jako brush. Teraz rysujesz czerwono białą szachownicę, wycinasz z tego drugi brush. Następnie rysujesz wypełnione szachownicą koło. Teraz nanosisz pierwszy brush za pomocą przezroczystości na koło. Efekt boing-balla powinien byc już widoczny. Można to dopracowac ręcznie.



Ostatnia modyfikacja: 11.11.2008 13:01:54
[#4] Re: boing ball + program graf.

@11MASTEr, post #1

[#5] Re: boing ball + program graf.

@APC74, post #4

Hmmm, pamięć mnie zawodzi, w końcu programami tymi "na poważnie" (dla "podwórkowych" potrzeb ;)) bawiłem się dobre 12 lat temu, ale coś mnie tak się zdaje, coś tam świta jak teraz zobaczyłem Twój screen, że właśnie w PP się nie da tak wypełnić koła, na BoingBall. :(



Ostatnia modyfikacja: 11.11.2008 13:37:50
[#6] Re: boing ball + program graf.

@APC74, post #4

Dzięki, dokladnie ma być tak jak w deluxie. Tylko teraz jakąś rozdzielczość uzyskać porządną trzeba...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem