[#1] "Przedłużacz" kabla zasilania
Mam A1200 w obudowie desktop i zewnętrzny zasilacz 230W od PC (przerobiony na amigowy przez Elbox). Chciałbym podpiąć HDD wewnątrz Amigi bezpośrednio do zasilacza. Niestety kabelki do zasilania dysków są w moim zasilaczu bardzo krótkie. I tu pojawia się moje pytanie - czy istnieją przedłużacze takich kabelków? Wystarczyłoby jakieś 15-20 cm. Zysk podwójny: wewnętrzny dysk żre prąd prosto z zasilacza i łatwo można odpiąć taki kabel od komputera np. przy jakimś przemeblowaniu.

[#2] Re: "Przedłużacz" kabla zasilania

@PopoCop, post #1

W starych pecetach były takie przedłużacze, może w jakimś komisie komputerowym bedą mieli?

[#3] Re: "Przedłużacz" kabla zasilania

@PopoCop, post #1

Prezdłużacze - raczej kiepsko, ale są trójniki.

[#4] Re: "Przedłużacz" kabla zasilania

@kjb, post #2

ja mam taki jeden (a może i dwa by się znalazły jak bym poszperał). Tyle że on tak na oko to ma jakieś 5cm, a nie 15 :P
ale jest jeszcze inna opcja - http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6061568cbe6ec7fd
bierze się cztery takie (ja mam takich sporo), w jedną dziurkę wkłada kabelki od zasilania, w drugą dziurkę się wkłada drugie kabelki, później się zaciska i ma się dodatkową wtykę.
[#5] Re: "Przedłużacz" kabla zasilania

@PopoCop, post #1

Na Allegro powinno być, taki rozdzielacz do paru HD, z jednej strony wejście na wtyczkę i kolejno parę rozgałęzień na wyjścia do HD.
Mam taki, na oko po rozciągnięciu ma z 50cm.
MOLEX mu na imię, zdaje się.

[#6] Re: "Przedłużacz" kabla zasilania

@PopoCop, post #1

Mam na zbyciu zasilacz od PC do A1200 w obudowie desktop z odpowiednio długimi kabelkami. Mógłbym Ci go odstąpic. Pisz na priva.

[#7] Re: "Przedłużacz" kabla zasilania

@5h00n4y, post #5

Faktycznie znalazłem takie coś na Allegro. Nie nazywa się Molex, ale mniejsza z tym

[#8] Re: "Przedłużacz" kabla zasilania

@PopoCop, post #1

Są rozdzielacze na dwa urządzenia, które przy okazji przedłużają o około 20 cm. Powinny być odstępne w każdym sklepie komputerowym.
[#9] Re: "Przedłużacz" kabla zasilania

@PopoCop, post #1

A może jakiś kolega-elektronik ze starym zasilaczem wykorzystał by dla Ciebie te kabelki i polutował coś takiego? Popytaj, poszukaj...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem