[#1] com przez usb
Witam chcć połączyć amige z pc przez poprzez przewód null-modem,poprzez taka przejściówkć
http://allegro.pl/item472726082_kabel_usb_rs232_com_chip_profilic_1_40m_pl2303.html
bo mam laptopa i nie mam w nim portów com :( czy to zadziala ??

[#2] Re: com przez usb

@WoYtEk, post #1

Brak sterownika nie pozwoli na korzystanie z takiego wynalazku.

[#3] Re: com przez usb

@WoYtEk, post #1

Jeśli podłączysz tą przejściówkę przez USB od strony laptopa, i jeśli ta przejściówka działa jako 100% odpowiednik rs232 - to oczywiście że zadziała. Musisz tylko pamiętać o tym, żeby nie ustawić zbyt dużej prędkości emulowanego rs232 po stronie lapa.

[#4] Re: com przez usb

@Lokaty, post #2

Myślę że pod windowsem sterowniki do tego ustrojstwa dodawane są defaultowo. ;)

[#5] Re: com przez usb

@MinisterQ, post #4

No tak, maj szejm ;)
Myslalem, ze kabel ma isc do uzytku w ami... sorki za zamieszanie. ;]

[#6] Re: com przez usb

@WoYtEk, post #1

dzićki kupie zobaczć i napisze czy działa, jak nie to nie wiem laptopa za okno ;p hehe dzićki i pzdr

[#7] Re: com przez usb

@WoYtEk, post #1

jakbys mial problemy z uruchomieniem ustrojstwa na piecu to zerknij na fora tv-sat. ludzie tymi cudami podlaczaja czytniki kart na com:

a co do samego transferu danych na amige: taniej i wygodniej bedzie podlaczyc amigowego twardziela do peceta i przeniesc co trzeba przez uae
[#8] Re: com przez usb

@WoYtEk, post #1

Uzywam podobnego adaptera do polaczenia A500 do iMaca przez kabel null modem i dziala to z predkoscia 38kbps, czyli jak przez modem...

[#9] Re: com przez usb

@Czarek, post #8

amiga wiele wiecej nie wyciagnie bez dopalaczy :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem