[#1] Program graficzny dla CGX
Czy istnieje program do obróbki grafiki bitmapowej dla CGX (karty graficznej) dla OS3.x i OS4.0? Czy można zaadaptować Personal Paint dla CGX? Otwiera się prawidłowo w trybie CGX ale nie działa menu i guziki.

[#2] Re: Program graficzny dla CGX

@Minniat, post #1

U mnie PPaint 7.1 na AOS4 dziala bez problemu.
[#3] Re: Program graficzny dla CGX

@Minniat, post #1

ImageFx działa z CGX bez zarzutu pod OS3.x i pod MOS-em na Pegazie.
[#4] Re: Program graficzny dla CGX

@Minniat, post #1

PP działa bezproblemowo - użyj preferencji pp i nie promuj ekranu z pp.

[#5] Re: Program graficzny dla CGX

@11MASTEr, post #4

DPaint także działa na karcie graficznej.
[#6] Re: Program graficzny dla CGX

@Daclaw, post #3

ImageFX dziala takze na AOS4. Nie powinno byc takze problemu z Art Departament Pro.
Ostatnio wyszedl jakis port mniejszego programu o nazwie GrafX2 (przypomina troche Deluxe Painta).
[#7] Re: Program graficzny dla CGX

@Minniat, post #1

photogenics, tvpaint, fxpaint, xipaint, arteffect

[#8] Re: Program graficzny dla CGX

@rzookol, post #7

Z programów wymienionych przez Rzookola zdecydowanie polecam TVPaint.

[#9] Re: Program graficzny dla CGX

@Andrzej Drozd, post #6

ADPro bardzo poważnie się zestarzał moralnie.
[#10] Re: Program graficzny dla CGX

@Daclaw, post #9

Dzięki wszystkim za pomoc. Udało mi się wreszcie odpalić Personal Paint pod OS3.5 i CGX w rozdziałce 640 x 480. Pozostałe programy postaram się ściągnąć z sieci. Deluxe Paint prawie działa tj. otwiera się ekran i jest menu ale nie ma guzików :/

[#11] Re: Program graficzny dla CGX

@Minniat, post #10

Do darmowych TVPaint, PrfectPaint i XiPaint, linki znajdziesz na PPA w Teleporcie. ImageFX jest tez w wersji "Lite" i byc moze jest tez na stronie podanej takze w Teleporcie. Co do darmowych rzeczy to zdaje sie ze jest jeszcze Real3D i jest na stronie AmiKit.
[#12] Re: Program graficzny dla CGX

@Minniat, post #10

To ja się podczepię, bo ciekaw jestem. U mnie na Efice Personal działa (no co, CGX w końcu), ale wykazuje kilka wybitnie wkurzających "ficzerów" - np. próba zmiany barwy suwakami HSV (bodajże V, ale głowy nie dam) powoduje jej "wyzerowanie" (do #000000). Po wyjściu z trybu "lupy" część obrazka jest "niewidoczna" (w kolorze tła) i trzeba tam pomajtać myszką, albo czymś na chwilę przysłonić, żeby ją zobaczyć. Z ciekawostek jeszcze jedno - pod niektórymi poziomami powiększenia (lupy) nie rysuje się pierwszy piksel przy używaniu narzędzia do rysowania linii prostych.

Ciekaw jestem, czy to sprawka MOSa, czy współpracy PPainta z CGX. Możesz się ustosunkować?
[#13] Re: Program graficzny dla CGX

@recedent, post #12

Personal Paint działa u mnie już całkowicie dobrze na OS3.5 pod CGX bez wymienionych przez Ciebie usterek. Korzystam z wyjścia z karty BVisionPPC.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem