[#1] CD-ROM i sprzęt audio
Jak najlepiej podłączyć napęd CD-ROM do sprzętu audio, żeby można było słuchać normalnych płyt z muzyką lub ścieżek dźwiękowych gier zapisanych jako ścieżki audio? Mam na myśli CD-ROM podłączony do A1200 w obudowie desktop.
Czy korzystać z wyjścia słuchawkowego CD-ROMu, czy z wyjścia CD Audio z tyłu napędu? No i jak z kabelkami? Trzeba je robić samemu, czy są jakieś ciekawe do kupienia?

[#2] Re: CD-ROM i sprzęt audio

@PopoCop, post #1

Wyjście słuchawkowe to tylko jako ostateczność. A poza tym wszystko zależy od Twojego sprzętu audio - jeżeli są to zwykłe komputerowe głośniczki z wtyczką jack (słuchawkową) to może faktycznie najłatwiej podłączyć się przez wyjście słuchawkowe (i tak nie będzie słychać różnicy), jeżeli to coś lepszego to podłącz się z tyłu (CD_R mają zwykle 2 wyjścia audio analogowe i cyfrowe). Kable dostaniesz np. na Allegro. Żeby reset Ami nie przerywał odsłuchu płyty CD-Audio warto przeciąć w taśmie sygnałowej żyłę nr 1 (to ta oznaczona innym kolorem) - wtedy reset Ami nie będzie powodował resetu napędu.
[#3] Re: CD-ROM i sprzęt audio

@APC74, post #2

Przekopałem się dziś przez Allegro i nie znalazłem żadnego kabla, który umożliwia podłączenie gniazda audio z tyłu CD ROMu do np. wieży. Jest pełno kabli i przejściówek, ale do gniazda słuchawkowego...

[#4] Re: CD-ROM i sprzęt audio

@PopoCop, post #3

chyba szybciej bedzie przerobic kabelek od Cdromu laczacy w pececie naped cdrom z wejsciem na karte muzyczna. Kabelek ma male zlacze z jednej strony a z drugiej strony mozna pokombinowac. Gdzies byl schemat prostej przelotki...
jest, pod haslem mixer audio:
http://arty.centrumamigi.cba.pl/#ma

[#5] Re: CD-ROM i sprzęt audio

@Koyot1222, post #4

Ja to rozwiązałem w ten sposób:
http://www.ppa.pl/prosty.mikser.audio,585;graffiti.html

[#6] Re: CD-ROM i sprzęt audio

@PopoCop, post #1

Kup kabel łączący wyjście audio cedeka z płytą główną/kartą muzyczną w jakimś sklepie pecetowym. Następnie uciachaj wtyczkę wtykaną w płytę/kartę i przylutuj tam chinche/jacka/DIN-a, czy jakie tam masz wejście w swojej wieży. Kabel jest typowy - czerwony to sygnał kanału prawego, biały - lewego, dwa pozostałe przewody to masa.
[#7] Re: CD-ROM i sprzęt audio

@PopoCop, post #3

ja taki kabelek kupilem w AnimArt kope lat temu ;]

[#8] Re: CD-ROM i sprzćt audio

@PopoCop, post #3

http://allegro.pl/item485512070_kabelek_audio_cd_lub_do_tunera_tv_1.html

[#9] Re: CD-ROM i sprzćt audio

@WoYtEk, post #8

Dzięki za porady.
Kabelek do łączenia CDROMu z płytą główną PC mam, więc chyba go przerobię wg proponowanych sposobów (ale bez żadnego lutowania w Amidze). Mikser audio to fajna rzecz, też by mi się przydał, szkoda że autor strony ze schematem go nie przetestował i nie wiadomo na 100%, że taki mikser działa.

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Jest banalny i nie wymaga żadnych przeróbek ani specjalnych kabli. Podłączam do CDROMu zwykłe słuchawki od walkmana i zakładam je tak, żeby nie zasłaniały całkowicie uszu (nie tłumiły dźwięku dochodzącego z zewnątrz). W słuchawkach leci soundtrack ze ścieżek audio, a z wieży lecą efekty dźwiękowe.

[#10] Re: CD-ROM i sprzćt audio

@PopoCop, post #9

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Jest banalny i nie wymaga żadnych przeróbek ani specjalnych kabli. Podłączam do CDROMu zwykłe słuchawki od walkmana i zakładam je tak, żeby nie zasłaniały całkowicie uszu (nie tłumiły dźwięku dochodzącego z zewnątrz). W słuchawkach leci soundtrack ze ścieżek audio, a z wieży lecą efekty dźwiękowe.

Wygodniej podłączyć do cedeka głośniczki tzw. multimedialne i ustawić za głośnikami wieży. ;)
[#11] Re: CD-ROM i sprzćt audio

@Daclaw, post #10

Może i wygodniej, ale też drożej. Trzeba kupić te głośniki, podłączyć do zasilania...

[#12] Re: CD-ROM i sprzćt audio

@PopoCop, post #11

takie byle jakie dziadostwo kosztuje 20zl

[#13] Re: CD-ROM i sprzćt audio

@PopoCop, post #9

Ja miałem ten mikser i działał bez problemów. Z tym, że mikser zamontowałem w sprzęcie nagłaśniającym i wyprowadziłem drugie złącze. Wolałem grzebać we wzmacniaczu i ciągnąć z Ami 2 kable, niż robić jakieś zmiany na płycie przyjaciółki.
[#14] Re: CD-ROM i sprzćt audio

@PopoCop, post #11

Trzeba kupić te głośniki, podłączyć do zasilania...

Chciałbym mieć TAKIE problemy... ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem